Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt Anyukák! Átnéznétek...

Tapasztalt Anyukák! Átnéznétek a kórházi listámat?

Figyelt kérdés

Külön szeretnék pakolni a szülőszobába és az osztályra.


Sokat segítenétek, ha átnéznétek és ha kell, kiegészítenétek.


Előre is köszönöm!


SZÜLŐSZOBA:

- 2 hálóing

- bugyik

- zokni

- papucs

- köntös

- betétek

- tusfürdő

- nedves törlőkendő

- papírzsepi

- hajgumi, hajcsatt

- kis törölköző (pl. arctörléshez)

- nagy törölköző (zuhanyozó van a szülőszobában)

- sportkupakos mentes víz

- szőlőcukor

- iratok, leletek

- fényképezőgép+töltő

- telefon+töltő


Apának:

- papucs

- fehér póló

- energia ital

- keksz (ha éhen akarna halni)


OSZTÁLYRA:


- pizsik aludni (utálom a hálóinget)

- nappalra török gatya és pólók

- zoknik

- bugyik

- papucsok (egy zuhanyozni)

- köntös

- evőeszköz, eldobható pohár és tányér, konyharuha

- pár zacsi rostos keksz (győri zabfalatok)

- mentes víz (apa hozza majd be)

- papírzsepi

- nedves törlőkendő

- wc papír

- fertőtlenítő zselé

- tisztálkodáshoz minden

- kis kéztörlő

- 2 db nagy törölköző

- kispárna (szoptatáshoz, alváshoz, mert áll. szörnyűek a párnák)

- betétek

- eldobható bugyik

- telefon+töltő

- fényképező+töltő

- bimbóvédő krém

- szopis melltartó+melltartó betétek

- szalvéta v. papírtörlő

- toll

- nejlon zacsik a szennyesnek

-


BABÁNAK:

- textil pelus

- eldobható pelusok

- popsitörlő

- kis sapi és kesztyű

- vékony takaró


2011. okt. 24. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. a felét kiraknám.

Szülőszobára tök felesleges hálóing, adnak, és azt sem neked kell mosni magad után.

Bugyi sem kell, egy legyen rajtad, úgyis levetetik, hisz...

Tusfürdőt, betétet és nagy törölközőt sem vinnék, ezeket adják, azt sem neked kell mosni. Én kis törcsit sem vinnék, de ez még belefér.

Osztály:

Tökéletes a benti hálóing, hidd el, szülés után nem kell bajlódni a pizsivel, és mint említettem azt sem a szennyest gyarapítja (mellesleg olyan foltok lehetnek rajta, amiket után lehet hogy ki sem lehet mosni).

Én melltartót sem vinnék, kár bonyolítani az amúgy sem mindig egyszerű (és főleg nem gyors) szoptatást, mellesleg neked is kényelmetlen lehet akár 1 órán keresztül kidurranó cicikkel féloldalasan feküdni, nyomhat a melltartó. Bimbóvédőt sem vinnék, azt apa beviheti ha kell.

Amit még vinnék: dm-ben lehet kapni, wc ülőkére papír, csak széthajtod, ráülsz, utána mehet le a wc-be. Fertőtlenítő zselét sem vinnék, ott olyan a folyékony szappan.

Eldobható tányért sem vinnék, hanem egy rendes műanyag poharat.

Sapit vigyél a picinek, mert a folyosón hideg lehet/lesz, de kesztyűt tök felesleges, majd csak hazafele az útra kell.

A többi jó szerintem.

2011. okt. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alaposan felkészültél, szinte tökéletes, talán még sok is kicsit. :-) Én csak a saját tapasztalatom alapján egészíteném ki: bár ez kórházfüggő, nálunk nem volt a szülőszobai WC-ben papír, így már oda is vittem, és a 3 nap alatt többször hozattam a férjemmel, mert a vérzés miatt nagyon sok fogyott. Szerintem, ha feltöltitek a telefont és a fényképezőt, akkor nem fog lemerülni, én ott nem bajlódnék a töltéssel, de te tudod, mennyit bír a tiétek.

Az osztályra is hálóinget és sok eldobható bugyit javasolnék inkább, legalábbis nekem minden betét hamar átvérzett, és a hálóingben ez nem olyan zavaró, mintha folyton pizsinadrágot kell cserélni. Még ha nem szereted, akkor is praktikusabb talán. A babának elvileg adnak ruhát, de mikor én szültem, olyan sokan voltak az osztályon, hogy alig akadt rávaló, így legközelebb inkább viszek 1-2 bodyt és rugdalózót.

Mikor várható a nagy nap?

2011. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én se vinnék jópár mindent, de azért tudnod kell eső hsz, nem mindenhol adnak pl. Törcsit meg hálóinget. ahol én szültem pl. nem is volt tma. (Nem is kértem volna, mert azért az otthoni az mégiscsak otthoni...)

Na, nézzük:

2db törülköző felesleges, elég 1 , plusz egy kéztörlő. Bugyiból legyen vagy 2, kell az az osztályra is. Bimbóvédő (még) felesleges, elég 1 szopis melltartó, de az se létszükség. Nejlon zacsi nem kell a "szemetesnek". Fertőtlenítő zselé sem kell szerintem.

2011. okt. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

amit használtam a szülőszobán:

flakonba víz,tusfürdő (beöntés után hasznos), nagy törcsi,hálóing (szülés után rámadták a sajátomat), rendes bugyik,betét. Én a papírbugyit nem tartom jónak ezért vegyél olcsóbban olyat amit majd nem sajnálsz esetleg eldobni.

osztályon(szobát béreltünk):

nagy törcsi, kis törcsi(ezekből lehet kettőt is ha esetleg baleset lenne a vágás miatt)

köntös, hálóingek,papucsok, szopis melltartó(az nem nyom sehol), bimbóvédőkrém, bimbóvédő, szopisteák, ásványvíz,pohár.

Nem is hallottam olyanról hogy adnak hálóinget a benttartózkodás idejér.

Picinek meg amibe hazahozod+takaró ha hűvibb van és a sapi.

Ha esetleg kell azért tegyél be cumit, cumisüveget és fejőgépet is kézifejőt vittem.

2011. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nálunk sem törölközőt sem hálóinget nem adnak :O

Vinni kell.

A szülőszobában van lehetőség zuhanyozni, így ha zuhanyozok gondoltam kell valami amiben megtörölközöm :)


Sz-tem a melltartó kell, nővéremnek csöpögött a cicijéből a tej az első nap, kellett a melltartó betét is.

Csak remélem, hogy én is ilyen szerencsés leszek. Ha mégsem, akkor sem foglal sok helyet.


A babának nem téli kesztyűre gondoltam, hanem a karmolások ellen.


A nejlon zacsikat a szennyesnek és nem a szemétnek gondoltam.

Abban gyűjteném és szintén nem foglal sok helyet.


A 2 törölköző pedig: egyet a fenekem alá alváskor, mert szintén nővéremnél fordult elő baleset és nem kapott tiszta lepedőt 3 napig!

:(


Ugyan abban a kórházban fogok szülni.


Elvileg még két hét van hátra.


Köszönöm a tanácsokat mindenképpen átnézem újra és ami "felejtős" azt kiveszem.


A töltőket tényleg nem érdemes vinni, csak ugye nem tudom, hogy mikor kell indulni és ha pont úgy áll a telefon, hogy nem bír sokat...


Parázok 1000-el


:)


Van esetleg olyan ami jó lenne ha lenn. Amit nem vittetek ti, de aztán mégis jó lett volna ha van?

2011. okt. 24. 17:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Vegyél eldobható bugyit, sztem az a legpraktikusabb az első napokban.
2011. okt. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom melyik kórházba mész, de én a Flór Ferencről tudok nyilatkozni:

Szülőszobára, ami nem kell:

1 hálóing felesleges, a szülésig egy zöld hálóinget kapsz, amikor megszültél, akkor adják csak rád a saját hálóingedet. Bugyi csak egy kell, mert azt is csak a szülés után adják rád. Betétet is adnak.

Apának szintén adnak köpenyt.

Ami esetleg kellhet a szülőszobára, ha ott nem adnak:

Homeopátiás készítmény, ha van kád, annak a vizébe is tehetsz. Fitneszlabda, ha nincs a szülőszobán. Gátolaj, ami könnyíti a baba kicsúszását.

A többit megfelelőnek találom.

Nekem még ami kellett az osztályon az a mellbimbó kiemelő (bár ez a gond ritkán fordul elő), egy cumisüveg a kicsinek, amibe tudsz fejni neki, ha esetleg bekerülne az inkubátorba, mert besárgul. Van aki szerint jó egy mellszívót is bedobni, de én nekem kézzel könnyebb volt fejni.

2011. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!


A szülésznőm mondta, hogy saját hálóingben szülhetek, apára sem adnak bazi nagy kórházi köpenyt, ha otthonról viszünk egy fehér pólót.

Csak ezért gondoltam ezeket betenni a csomagba.

2011. okt. 24. 17:19
 9/13 judavi ***** válasza:
Nekem vinni kellett a babának cumisüveget, mert ha nem indult volna be a tej, akkor valamiből etetni kell...
2011. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

vigyél egyszer használatos wc ülőkére tehető papírt.így le tudsz ülni anélkül,hogy elkapnál valamit,és nem kell friss varrattal a wc felett egyensúlyozni.vagy fújós fertőtlenítőt meg papírtörlőt.

de ne parázz,ha valami otthon marad,tud bevinni a férjed.az a lényeg,hogy a szülőszobai cucc bent legyen,a többi ráér

2011. okt. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!