Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért volt az hogy régebben a...

Miért volt az hogy régebben a kismamáknak elromlott és sokaknak ki is hullottak a fogaik? Nálunk pl nagymamámnak, anyukámnak keresztanyámnak és egy csomó ismerősömnek.

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor még nem kaptak ennyi vitamint.
2011. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fejlődik a higiénia és az orvostudomány.
2011. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem foglalkoztak vele, elhanyagolták.
2011. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a vitaminokban van az oka,én végig szedtem terhesen,és most szoptatás alatt is annyi gondom van/volt szerencsére,h nőtt a bölcsességfogam.Anyunak teljesen tropára mentek a fogai,és kihullottak,akkoriban még nem tudták,h ezek a vitaminok mennyire fontosak.
2011. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg nem a vitaminokban ugyanis se én se tesom nem szedtük a vitaminokat csak a terhesség elején kb 3 honapot és mégse romlott el a fogunk... voltam fogorvosnál és nagyon megdicsérte a fogaimat hogy szépek és rákérdeztem hogy miért romlik annyi kismaminak a foga és erre annyit mondott hogy a rendszertelen fogápolás miatt....vitamint meg azért nem szedek mert itt volt a nyár tele zöltséggel gyümölcsel és én elönyösebbnek tartottam azokat a vitaminokat mint a kapszulaféléket... de ez csak az én egyéni véleményem remélem nem sértettem meg vele senkit..
2011. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sumergo ***** válasza:
100%

Fogápoláson múlik. Jó minőségű, nem agyonhasznált fogkefe, jó fogkrém, szájvíz, és rendszeresen használni ezeket!


38+2 hkm

2011. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt mondom,h egyénfüggő,ugyanis anyu rendesen karbantartotta a fogait,mégis romlott....:S(én voltam a vitaminos....)
2011. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 sumergo ***** válasza:

Erre azt mondom, hogy a lakosság legalább 50 %-a még ma sem tudja, hogyan kell helyesen fogat mosni, évekkel ezelőtt pedig még rosszabb volt a helyzet. Nem bántásból írom, de tényleg így van. Még általános iskolás koromban osztályról osztályra jártunk egyik barátnőmmel, minden évben 2x-3x a helyes fogmosási technikát megtanítani, és már akkor az volt a tapasztalatunk, hogy még csak nem is érdekelte igazán a többieket, hogy hogyan kell (mi vöröskeresztes szakkörre jártunk, és ez volt az egyik hasznos dolog, ami megtanítottak nekünk). Felnőtt korban pedig már csak a berögződött mozdulatokat használjuk.

A lényeg a helyes technika, és rendszeresség.

2011. okt. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

ne pontozzatok le, de nekem azt mondták, hogy a baba elszívja a kálciumot beraktározza magának, így a mi fogunk meg romlik.

az én esetemben rendszeres fogmosás, helyes fogorvos által tanított fogápolás, és mégis három fogam romlott el, mind a három tőböl letört.. :(

2011. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem pontozlak le, igazad van. Engem lepontoztak, mert leírtam, hogy elhanyagolják. Sokan nem mennek rendszeresen ellenőrizni, pedig sok fogat meg lehetne menteni, már csak ha az ott adott tanácsokat megfogadják akkor is.
2011. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!