Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen miért nem volt, divat...

Régen miért nem volt, divat sok pocakfotót meg hasonlokat készíteni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 16:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mikor "régen"?


Egyrészt, mert nem volt ilyen világ, hogy mindenkinek van fényképezőgépe (vagy fényképezős telefonja), másrészt mert mostmár nagyobb felület van ezek közzétételére (közösségi média).

2011. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Divat?

Lehet, hogy "régen" is volt olyan, aki ész nélkül fényképeztem magát/feleségét, csak akkor ez még olyan intim dolognak számított, hogy nem rakták ki a FB-ra, mely nélkül egyesek ma már élni sem tudnak.

És most is van olyan, aki csak néhány képet készít, "saját használatra".

2011. okt. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, régen nagyon élt a babona az idősebb generációban arról, hogy nem szabad. Tudod, mint ahogy ruhát sem volt szabad nagyon venni... Mert hogy azt csak bajt hoz, stb... Egyszer hallottam, hogy egy pár készült fotózásra, nagymama meg kiakadt, hogy ez nagy vétség, meg ne próbálják, mert a babona... Elmentek, de nagymamának nem szóltak, aztán mikor már a baba nagyobb lett, akkor mondták meg neki, és mutatták meg a képeket.

Nálunk csak házi pocakfotók készültek, de mondjuk anyukámról csak egy van, az is elkeveredett valahol :( Sajna nekik még nem volt fontos, pedig kíváncsi lettem volna anyukámra pocakkal.

2011. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Pocakosan rólam is csak pár készült.

habár anyukámról egy sem, talán azért mert akkor még nem volt gépük, kb 1 éves lehettem mikor az elsö gépük lett.

és akkor még nem kattingattak az emberek össze vissza, mert filmre ment és egy film is drága volt.

2011. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert drága mulatság volt a fotózás, rólam is műteremben készült fotók vannak 1975-ből. És biztos lett volna pocakfotó is, de nyilván ezért nem ment el anyukám fényképészhez, gépük meg nem volt.

Egyébként is drága volt a film és még drágább az előhívás is.

Másrészt meg nem volt ultrahang, nem volt terhesgondozás, nagy olt a csecsemőhalandóság, minek fotóztak volna és nyilván ezt feldolgozni nem lehetett könnyű, nem is alakítottak ki szoros kapcsolatot a magzattal, gyerekkel.

2011. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Régebben kismama ruha is pocakfotószám is más volt,mint most.Mai világban divatba jöttek ezek mind,mindenkit érdekelt anyukája hogy nézett ki pocakkal.
2011. okt. 30. 18:24
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
mikor ici-picikék voltunk akkor otthon nem volt fényképezőgép és fotóst hívtak hogy legyen rólunk pár kép
2011. okt. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sok válaszolonak.Anyumnak csak velem van pocakfotója,az is csak 3 kép,de 4-re emlékszik anyum. 2 kép amin nem látszik még pocakja,meg 1 nagy pocakkal.
2011. okt. 30. 19:06
 9/26 A kérdező kommentje:
Régen olyan kevés pocakfotó volt és azok is,közös képek voltak.Mamár egyedül magukat fényképezik,a kismamák és mesztelen pocakkal csinálnak fotót.SOkan megfogják kismama hasát mutogatják rugásokat,régen nem volt ilyen anyumék idejébe.
2011. nov. 1. 19:09
 10/26 anonim ***** válasza:
Régen azért nem volt ekkora divatja a fényképezésnek! Meg elég drága mulatság is volt! Vannak olyan (zömében) nagyon fiatalok, akik saját magukat képesek lefényképezni akár tükör előtt is! Hát nem tudom, én nem vagyok híve ennek, lehet a magam 29 évével már idősnek számítok ezekhez a dolgokhoz! Rólam csak olyan képek készültek, amikor terhes voltam, amikor nyaraltunk Horvátországban, vagy valahol kirándultunk! De az a pár kép akkor is elkészült volna, ha nem vagyok terhes, mivel nem kimondottan a hasam lett fényképezve, hanem pl. én a tengerrel, stb.! Amúgy én soha nem szerettem, ha engem fotóznak!
2011. nov. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!