Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, hogy jogosult...

Mit tehetnék, hogy jogosult legyek gyedre?

Figyelt kérdés
Van egy 13 hós kislányom és most kiderült, hogy terhes vagyok. Ennek azért örülök is,bár nem terveztük, de az első nagyon nehezen sikerült (1,5 év).Most kapok gyedet ami 2012 szeptember 20-ig él. Sajnos az előző munkaviszonyom csak határozott idejű volt, így miután megszületett a kislányom 10 napra rá le is járt. Most ugye jogosult vagyok munkanélkülire is, mert előtte 3,5 évet dolgoztam. Szerintem mit kéne tenni, hogy kapjak újra gyedet?Van valami jó megoldás?
2011. okt. 31. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp úgy menj el az álláskeresési járadékra hogy az a szülés időpontjában kitartson,így jogosult leszel a tgyásra és a gyedre is.Meg lesz a 2 éven belül a 365 nap munkaviszonyod plusz a szülés napján biztosított leszel..

Én is így vagyok.Márciusban derült ki hogy jön a baba,előtte decemberben szűnt meg a munkaviszonyom,augusztusig gyesen voltam a kislányommal és onnantól kapom az álláskeresési járadékot,ami még nekem 6 hónap,Viszont szeptember 1-től aki jelentkezik annak már csak 3 hónap.Szóval mindenképpen úgy számoljátok ki hogy abba a 3 hónap járadékos időbe beleessen a szülés.Addig pedig nyugodtan maradj gyeden.Egy nappal a munkaügyi regisztráció előtt mondd le a gyedet..


Remélem tudtam segíteni.


35hkm..

2011. okt. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy biztosítotti időd 2010. szeptember 30-ig volt, ugye?

Sajnos ebben az esetben 2011. szeptemberig kellett volna szülessen a tesó, hogy meglegyen 2 éven belül a 365 nap, vagyis sajnos gyedre nem leszel jogosult, hiszen a gyedhez szükséges 365 napba nem lehet beleszámítani a munkaviszony megszűnése után gyeden töltött napokat. Viszont a tgyáshoz szükséges napokba ezek is beleszámítanak, így ha szüléskor álláskeresési támogatásban részesülsz, akkor a tgyás legalább járni fog.

Sajnálom:( De a tgyás is több, mint a semmi.

2011. okt. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen!2010. szept 30-ig volt 3 év 2 hónap munkaviszonyom.

Köszönöm a válaszaitokat.

2011. okt. 31. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!