Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxikózis 18...

Terhességi toxikózis 18 hetesen lehet?

Figyelt kérdés

Tegnap kényelmesen a tv előtt oldalt fekve a köldököm alatt úgy éreztem, mintha a baba befelé rángatná a köldökzsinórt. Máshogy nem tudom leírni. Ilyen érzés volt. Meg a hasam alján a jobb oldalon kemény volt, mintha ott lenne valamije és feszítené. Nagyon kellemetlen érzés volt, fájt is. Felálltam, de ki sem tudtam rendesen egyenesedni. Aztán kb. 15 perc múlva elmúlt. Ma reggel megint kezdtem ezt érezni, de sokkal gyengébben. Felhívtam az orvosom és azt mondta, hogy lehet, hogy csak magzatmozgás. Megkérdezte, hogy milyen a vérnyomásom, mert lehet a terhességi toxikózis is. Holnap reggel menjek be a kórházba ultrahangra és néznek labort is. Ennyit mondott semmi mást. A vérnyomásom terhesség előtt alacsony volt (90/60, 100/70),terhesség alatt eddig normális. Most megmértem 110/70.

Itt most utána néztem, hogy ez mit is jelent. Hát elég ijesztő. De mindenhol azt olvastam, hogy csak a terhesség végén alakul ki.

Akkor most hogy is van ez? Ugye nem lesz baj?


2011. nov. 2. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Te jó ég...! Biztosan jól értetted a dokid? A terhességi toxikózis teljesen más, semmi köze a fent leírt tünetekhez.

(fehérjevizelés, magas vérnyomás)

Semmi bajod, nyugi!!!!! Szegény babu mocorgott egyet.

2011. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, jól értettem. Ezt mondta. Meg is ijedtem, de igazad van, én sem értem, hogy miből következtetett erre. De remélem nem is lesz baj...
2011. nov. 2. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi köz a toxikózisnak a magzatmozgáshoz...nem értem ezt a dokit..ha aggaszt, tisztázd vele, hogy értette, amit mondott, mert ez teljesen összefüggéstelen..
2011. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!