Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák véleménye...

Tapasztalt kismamák véleménye érdekelne: milyen babakocsit érdemes vásárolni?

Figyelt kérdés

Első babás vagyok és teljesen tanácstalanul állok a kérdés előtt. Amit kinéztem magamnak: Chicco Trio For Me Auto-Fix Complete. Ebben minden benne van, a kérdés, hogy tele van-e felesleges kacatokkal, amit semmire sem fogok használni és pénzkidobás az egész vagy megéri-e ilyen típusú babakocsit venni?

Ha negatív tapasztalat van ezzel a típussal kapcsolatban, az is érdekel és mit javasolnátok helyette (a lényeg, hogy legyen hozzá mózeskosár és hordozó is)?


2009. máj. 6. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez teljesen jó, minden részét tudod majd használni. bár a tolókarokat összekötő pótelem nem tudom mi lehet :)

még a súlya érdekes, mert ha már sportkocsiként használod az a jó ha minél könnyebb és minél egyszerűbb összecsukni. meg az se mindegy h mekkora összecsukva.

2009. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem egy folyamatos karfa megy végig, hanem 2 marokra fogható karja van, amiket ezzel ez elemmel össze lehet kötni. Ez szerintem annyiban könnyíti meg a dolgot, hogy 1 kézzel könnyebben irányítható, ha össze vannak kötve.
2009. máj. 6. 18:02
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

NEM bolygós kerekűt!!!

nagy legyen a kereke

nagy legyen alul a tároló rész

nagy legyen benne a hely a babának

szerintem ezek a modern formájú dizájnos babakocsik csak abban jók, hogy könnyűek

2009. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia. Még én is babakocsi vásárlás előtt állok, de sok tapasztalt barátnőmtől hallottam hogy bolygósítható gumis kerekűt vegyek ami elég nagy, alul lévő kosár annyira nem fontos hogy nagy legyen NEKÜNK mert ha vásárolunk, autóval megyünk. A mózeskosárról annyit, hogy én is olyat akartam amihez mindenképp van, hogy vízszintesen fekhessen benne a baba, mert a legtöbb babakocsi teljesen vízszintesre nem dönthető de ami igen, ahhoz nem kell külön mózes, és babahordozó csatlakoztatható legyen hozzá. Fontos volt az is hogy elég nagy legyen mert őszi baba is lesz és télen jól be tudjam takarni. A súlya nem volt fontos, ha egy kicsit nehezebb 10 kiló és nem 7 nem baj, mert a házban van lift és bkv-zni sem nagyon akarok. Amire én rátaláltam az a BERGON dimension babakocsi ami teljesen kielégíti ezen igényeimet, sőt még a tolókar is átfordítható, a kereke bolygósítható és fixálható is ahogy akarom. Teljesen vízszintesig dönthető így nem kell mózes és nagyon jól téliesíthető, és később sportkocsiként is lehet használni. Árban sem olyan vészes, 40.000Ft +babahordozó. Nagyjából mindennel együtt max 60-70.000 Ft lesz, vagyis én így számolom, de lehet hogy kevesebb. De jó még a Bergon XSPR is.


Szóval nekem teljesen megfelel, bár még nem használtam de azt mondják nagyon könnyű tolni is. és elég nagy az alul lévő kosár.

De neked kell tudni hogy milyen igényeid vannak. Én ezt tudtam leírni. Remélem tudtam segíteni.


Boldog babavárást!

2009. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Chicco Enjoy van, szerintem nagyon jó. Mózest majdnem 6 hónapig használtuk, mert még egy 68 cm-es baba is belefért. Esernyőre csukható, az alapkocsi csak 8 kg. bolygós kerekei vannak könnyen lehet tolni. Van hozzá hordozó, ill. elég jó pelenkázótáska is. Elefáni bababoltban akciósan 100e
2009. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Chicco Trio S3 !! szuper felszereltség, könnyű és mindent tud!! :) vagy van még... a Red Castle Whizz de ennek nem lehet a mózes részét bekötni a kocsiba! A Whizz kicsit drágább.
2009. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Borzalmasan draganak talalom a fent emlitett kocsikat.
2009. máj. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most várom a negyediket és elég sok babakocsink volt már. Amit gondolj át hogy hol fogod használni milyen útviszonyok mellett, kell e BKV-nod vagy autóba beraknod a kocsit esetleg lépcsőznöd vele? Ha nincs külön autóba köthető hordozód akkor megéri ha van a szettben mert úgyis kell, a merevmózest nem találom fontosnak de a viszintesig dönthető háttámlát igen ha sokat babakocsiztok és persze fontos hogy szemből is lehessen tolni a babát a sportrészben is.Én eléggé híve vagyok a jó márkájú drágább babakocsinak mert nagyon sok bosszúságtól kíméled meg magad ha ilyen mellett döntesz és persze ha lesz még baba akkor ő is tudja a jobb kocsit használni mert nem megy tönkre! Bár ezt a márkát még nem próbáltam (peg perego kocsikat szeretem :) ) szerintem nem jársz rosszul vele.

Remélem tudtam segíteni!

40-hetes kismama

2009. máj. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mindenképp bolygosítható kerekűt vegyél!!!

Tolni,fordulni manőverezni ezekkel nagyon egyszerű.Míg a fix kerekűt folyton nyomnod kell lefelé irányváltoztatásnál.Szerintem a másik nagyon fontos a vízszintesig dönthető háttámla.Ez a funkció még 3 éves korban is kell,hiszen bármikor elálmosodhat a gyerkőc,és aludni úgy a legkényelmesebb.

Ha ilyet választasz a mózeskosár sem kell.

2009. máj. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is próbálom természetesen minél olcsóbban megúszni az egész kocsivásárlást, de ezzel nem akarok a minőség rovására menni. Attól a válaszolótól kérdezném, aki a fent említett kocsikat drágállotta, hogy milyen kocsit javasolna, amiben minden benne van?
2009. máj. 7. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!