Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros egy babának,...

Mennyire káros egy babának, ha az anyja aktív / passzív dohányos?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ismerek egy lányt (helyesebb ha azt írom, tudok valakit) aki nemrég szült, és akkor vette észre, hogy terhes, amikor már késő volt, ergo megtartotta. Azt is tudom a lányról, hogy amellett, hogy asztmás, elég erős dohányos is. Godolom tehát az első pár hónapban dohányozott, és bulizni is járt. Sőt, találtam róla interneten olyan képeket, amikor már gömbölyödő pocakkal volt egy bulin (bár csak egyszer, és biztosan nem alkoholt ivott).

Engem az érdekelne, hogy ha valaki terhesen szórakozóhelyre jár, akkor ugye passzívan dohányozik, illetve ha valóban cigarettázik, akkor ez milyen hatással lehet a babára?


2009. máj. 7. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sem jó. Sok helyről hallottam h a passzív dohányzás soxor károsabb mint az aktív. Ha lehet, kerüld a nagyon füstös helyeket. Én ezt javaslom, és ezt is teszem. Természetesen mindemellett az aktív dohányzást sem pártolom.
2009. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A rizikós időszak a 6-12 hét között van, amikor a baba legfontosabb szervei fejlődnek, ilyenkor okozhat gondot a nem megfelelő gyógyszerek szedése, illetve az alkohol.

Úgy általában az egész terhesség folyamán kerülni kell az alkoholt, mert a rendszeres ivászat fejlődési rendellenességekhez, illetve koraszüléshez vezethet. Az nem gond, ha karácsonykor iszunk egy korty pezsgőt, sőt vannak orvosok, akik szerint napi 1 deci vörösbor fogyasztása kifejezetten ajánlott.

2009. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, (első vagyok) H tudtommal azért károsabb a passzív dohányzás, mert azoknak az embereknek akik azt belélegzik, szűrésmentesen juthat a tüdejükbe. Akik aktívan szívják, azok ugye szűrőn át juttatják a nikotint a szervezetükbe. Ettől még káros, de valójában a cigi elején az a parázsló izé a nagyon káros. Én sohasem cigiztem, de passzívan sajnos ki vagyok téve a károknak...kerüldd el a füstös helyeket.
2009. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tajvani Egészségügyi Minisztérium illetékese néhány éve kijelentette, hogy azokat a tajvani nőket, akik terhességük ellenére dohányoznak, pénzbírsággal sújtják.Iszonyú károkat okozhat a baba idegrendszerében,késöbb is akár kialakulhat asztma,légzés problémák.A placenta álapotából kiderűl,/uh/dohányos-e az anya?...
2009. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok terhes, még nem is tervezem a babát, csak úgy érdekelt volna. Mert a lány azelőtt elég bulizós volt, nem nehéz interneten találni róla képeket mindenféle szórakozóhely oldalán. És hallottam, hogy teherbe esett, véletlenül, de meg kellett tartania. Igaz, azóta nagyon boldog, és látszólag a kisbabának sincs semmi baja! De azért gondolom ez nem normális, ha valaki terhesen diszkóba jár.

Aztán ezek után felmerült bennem a kérdés, mert hiszen egyszer nekem is lesz babám, és azért 9 hónap elég hosszú idő...

2009. máj. 7. 16:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja és aktívan sem dohányzom, szerencsére már passzívan sem! Soha nem próbáltam ki, drága, büdös és egészségtelen is!
2009. máj. 7. 16:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy a terhesség előtti dohányzás hogyan befolyásolja a későbbi terhességet, arra kevés adat áll rendelkezésre. Azt azonban pontosan tudjuk, hogy a várandósság alatti dohányzás milyen súlyosan árt a magzatnak. A füstölés spontán vetélést okozhat. A magzat szénmonoxid mérgezése, rossz oxigénellátása lassúbb fejlődést eredményez és az átlagosnál kisebb születési súlyhoz vezet. Kimutatták, hogy a dohányosok gyermekei még tizennégy éves korukban is betegesebbek, alacsonyabbak és tanulmányi eredményeik is rosszabbak, mint a nem dohányzó anyák gyermekei. A terhesség alatt mindenképpen le kell szokni a cigarettáról! Zárójelben: a passzív dohányzás csaknem ugyanilyen káros a magzatra.
2009. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vav22 ***** válasza:
100%
Én iszonyat cigiellenes vagyok. De azzal azért vitatkoznék, hogy az passzív dohányzás károsabb, mint az aktív.Pláne ilyen indokkal, mert h a passzív dohányos nem szűrőn keresztül szívja be. Gondoljunk csak bele józan paraszti ésszel, mindenféle orvosi diploma nélkül. Aki aktívan dohányzik és szívja a cigit az nem szívja be ugyanúgy a füstöt??? Mondhatnám úgy is, hogy van aki csak belélegzi azaz passzívan dohányzik még valaki aktívan + be is szívja azaz passzívan is. Ha ezt összegzem egyértelmű, hogy a második a károsabb variáció...
2009. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 11. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!