Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeruen nem ertem! Segitene...

Egyszeruen nem ertem! Segitenetek?

Figyelt kérdés

Utolso menstruaciom elso napja szeptember 18. Elvileg 8hetes es 4napos vagyok.igaz??a szules varhato ideje 2012.junius 24.

Ennek ellenere mult heten a nogyogyasz 6hetet mondott,ma 1 hettel kesobb tanacsadas-vedono 7het,es a szules varhato ideje junius 25.megkerdeztem h most akkor ez h van,azt mondta h mert betoltott hetet szamolnak.nem ertem.akarhogy szamolom mar tobb mint 8hetes vagyok,akkor mar betoltott 8vagyok nem?miert 7??lehet hulye vagyok de nem ertem h szamoljak.anno a kislanyommal az jott ki amit en is szamoltam itt,akkor ok is annyi hetesnek mondtak mint a kalkulator.szoval a lenyeg az h a kalkulator azt mondja 8het 4nap,ok meg azt mondjak 7het.csak azert kerdem mert igy mondjuk a 12dik heti ultrahangnal nem mindegy h mikor megyek,ha akkor megyek mikor ok mondjak lehet mar nem lesz jo az eredmeny.valaki segitsen megerteni?


2011. nov. 16. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A menstriáció szerint 8 hét. A nődoki valószínűleg a mérete alapján mondta, hogy 6 hét - állítólag a 12. hétig nincs nagyon eltérés a méretek között, ezért is szokták a 12. héten korrigálni, ha szükséges. A 12. hetinél még nincs igazán jelentősége, hogy ha pár nappal előbb-később mész. Azért szoktak itt korrigálni és ehhez meghatározni a 16. heti AFP és a 18. heti genetikai uh időpontját.

Olyat kevésbé tudok elképzelni, hogy 8+4 és 7+? hetesen egy nap eltérés van a szülés várható ideje között, valószínűsítem, hogy akkor inkább a védőnő számolt valamit el.

2011. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a petezsák és embrió méreteiből következtetnek a terhesség heteire! Az utolsó menstruáció csak viszonyítási alap.
2011. nov. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En is arra gondolok, hogy az orvosod a petezsak merete alapjan mondhatta, ha csinalt uh-t, a vedonom meg nyilvan az orvos altal kiallitott papirt nezte.

A 12. heti uh egyebkent a 11 es 14. het kozott ad jo eredmenyt, nem kell konkretan a 12. heten menni. Tehat ha ezen belul leszek, akkor meg nem kell izgulni az eredmeny miatt. Ott pedig ugyis megnezik a baba korat az ulomagassag alapjan.

2011. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia tavaly majdnem ugyan ezek voltak a dátumaim.Szeptember 20-án volt az "utolsó" menstruációm első napja és június 27-re voltam kiírva.Június 30-án megszületett a kislányom,szóval nagyjából pontosan számoltak az orvosok,védőnő.
2011. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom,akkor megnyugodtam.legkozelebb megegyszer rakerdezek azert majd.:)
2011. nov. 16. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!