Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyógyszer vagy ne? Nagyon...

Gyógyszer vagy ne? Nagyon szeretnék babát, és nagyon megfáztam, antibiotikumot írt fel a dokim.

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban már ovu tesztet is vettem, és kb. pont akkor lettem beteg amikor a beágyazódás történik/történhetett. Tudom hogy elsősorban az én egészségem a fontos, és hogy sokan nem tudják hogy babát várnak mégis gyógyszert szednek.. Ti mit tennétek?
2011. nov. 21. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az Oscillococcinumot!Engem másfél nap alatt helyre tett kismamaként.Eddig nem hittem a homeos gyógyszerekben, de ez bevált.

Különben a dokim azt mondta, hogy a terhesség első pár napjában alkalmazott gyógyszer nem befolyásolja a kismamaságot.Volt, amikor nem tudtam, hogy terhes vagyok, és gyógyszert szedtem.Nem lett belőle gond.

2011. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi, ez jó hír, remélem sikerül a baba . :)
2011. nov. 21. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Bemasolok neked ide egy radioadas reszletet, Czeizel Endre beszel. Nagyon tanulsagos, ezt minden orvosnak tudnia kene, es nem hulyesegeket beszelnie. Nagyon sokan tevedesben vannak a gyogyszerszedessel akpcsolatban. Ha erdekel, bemasolom az egesz adas tartalmat, csak az tul hosszu, viszont annal erdekesebb.


Dr. Czeizel Endre: Mert nem tudjuk honnan máshonnan számolni. És akkor a 3. , 4. , amikor az a kis magzatkezdemény vándorol a petevezetékben, majd beágyazódik a méhben és a 29. nap az, amikor sejtek elkezdenek specializálódni, a 3. és 4. héten őssejtek vannak. Az őssejtek mindenre képesek. Akkor, ha valami nagyon drasztikus hatás éri a magzatot, eltűnik, egy-két napot késik a havi vérzés. Általában senki se tud róla. De az összes többi totálisan regenerálja. Teljesen egészségesen születik. Vagyis az első hónapban semmifajta rendellenesség nem alakulhat ki. Tehát például ezt borzasztóan meg kéne tanítani az embereknek, hogy a kimaradt havi vérzés előtt semmifajta külső ártalom nem tud rendellenességet okozni. Tudniillik azért sajnos a várandósságok nagy része az nem tervezett. Tehát a nő arról jön rá, hogy várandós, hogy kimaradt a havi vérzés. Akkor elkezd gondolkozni, hogy Jézus Mária múlt héten volt a férjem szülinapja, hogy berúgtunk, ilyen gyógyszert szedtem, olyan betegségem van, elmegy a körzeti orvosához, és azt mondja Jézus Mária, hát a legérzékenyebb első hónapban, na hát. Pedig az első hónapban semmifajta fejlődési rendellenesség nem alakulhat ki.

2011. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon megnyugtattál , el sem tudom mondani, hogy mennyire köszönöm.:) Már 3 napja amióta lázasan fekszem itthon, ezen tépelődöm,hogy merjem-e szedni, és iszonyat bűntudatom volt.
2011. nov. 21. 19:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Orulok, h megnyugtattalak! : ) En is pont akkor talaltam erre a cikkre amikor gondoltam, h terhes lehetek es gyogyszert kellett szedjek. Amugy Europaban 8200 gyogyszer van forgalomban, es ebbol 28 bizonyitottan magzatkarosito. Ebben a radios adasban beszel egy holgy, aki meg nem tudta, h terhes es gyogyszereket szedett, aztan okos orvosok a megszakitast tanacsoltsk. Czeizel Endre elmondja, h sajnos erdemtelenul elpusztittak egy embert. Allitolag a mai fiatal orvosoknak tanitjak a 28 gyogyszer nvet.
2011. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én felfázásra szedtem nagyon erős antibiotikumot (3grammos) amikor már beágyazódott a baba, 4. hét környéke.

Sőt előtte amikor megfogant meg hüvelykúpot használtam 1 hétig, amit a dokim írt fel, de az is antibiotikum volt!

Én meg még úgy voltam vele, hogy peteérésig használom, hogy ne legyen baj, erre 1 héttel hamarabb volt peteérésem, pont amikor elkezdtem a hüvelykúpot használni!

Az én babámon, bár még nem született meg, de semmilyen rendellenességet nem vettek észre eddig!

Én sokat olvastam utána még anno, mert megijedtem hogy bajt okoztam, de mindenhol azt olvastam, hogy ekkor a sejtek még bármennyiszer regenerálni tudják magukat.

Én bevenném, hiszen nem tudhatod hogy tényleg terhes vagy e, és ilyenkor még a te egészséged a fontosabb (orvosi szempontból)!

2011. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia, en most vagyok a 33 hetben es skarlatot kaptam s ra penicillin v antibiutikumot.

Eddig semmi betegseg nem ert el es konnyu terhessegem volt.

Gyogyszert eddig egy szemet sem szedtem de most kell.

Vannak antibiotikumok amik biztonsagosak a mamara babara nezve ilyen a penicillin alapuak, de vannak kartekonyak is.

Ezt a doktorom mondta.

Mi is aggodunk de remeljuk h apa es anya eros genekkel aldotta meg a babat.

2011. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! Nagyon aranyosak vagytok. :))))
2011. nov. 22. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!