Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, ha valakinek...

Azt hallottam, ha valakinek nagyon hányingere van és hány is, annak (babona szerint) fiú babája lesz! Igaz? A második az lenne, hogy általában mikor lehet érezni hogy megmozdul a baba? 8hkm

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én reggel nem de napközben sokat hánytam és rettenetesen égett a gyomrom még mielőtt tudtam, hogy babás vagyok. És kisfiam lesz. Anyósom mondta is, hogy mikor a férjemmel terhes volt ugyanígy zajlott neki is.

16 hetesen éreztem mozogni de hátsófali a méhlepény, állitólag ezért ilyen hamar.

Boldog baba várást!

2011. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam szuletett es egyszer hanytam a terhessegem alatt es akkor is azert mert agyon zabaltam magam szollovel. :) Hanyingerem szinte alig volt, talan 2-3-szor. Baratnomnek kislanya szuletett es vegighanyta az elos heteket. Semmi mast nem tudott enni csak sosperecet. Feltek, hgoy kiszarad igy kapott valami hidratallo folyadekot amit innia kellett.

En eloszor 17 hetesen ereztem a babam mozgasat. Finom simogatashoz tudnam hasonlitani. :)

2011. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességem abszolút problémamentes volt, még hányinger sem kínozott az elején. Most másfél éves, kisfiú.

A második babám napokon belül megszületik, az első 3 hónapban kicsit émelyegtem, ennyi. Kislány lesz.


Első babánál a 20. hét környékén lehet érezni a magzatmozgást.

2011. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én azok közé tartoztam, hogy egy egy látvány felidézésétől is hánytam. De hánytam étkezés után is. Ha nem , akkor meg nagyon fájt a gyomrom. Kislányunk lett:) A hányásnak köszönhetően nem híztam túl sokat:) de sajnos ez addig ment, amíg meg nem mozdult a baba.Az kb. 17.hét volt.
2011. nov. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Két kisfiam van, egyszer sem hánytam, viszont a szagoktól és kaja gondolatától is öklendeztem.
2011. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Végig hánytam a 9 hónapot az elejétől kezdve és kislányom van :) Én a 16. hétben éreztem először, hogy mocorog :)
2011. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekre a néphiedelmekre nem lehet adni, minden terhesség más. Én 20. hétig végig hánytam, puncisunk lesz. 16-20 hét között érzed majd az első mozgásokat.
2011. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

második babám várom, ő is fiú és a nagy is:)

soha nem volt hányingerem-se hányás.

első babát általában 18-20hetesen érzik a kismamák de ez több dologtól is függ(testalkat,méhlepény helyzete) másodikat pár héttel elöbb.

2011. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hát én pont fordítva tudom ezt a babonát.ha rosszul vagy,hánysz akkor lány,ha nem akkor fiú.én nem voltam rosszul szerencsére,fiam van.barátnőm mesélte hogy a lányával minden baja volt,de a fiával észre sem vette szinte hogy terhes.

én először 18-19 hetesen éreztem megmozdulni a fiam.

2011. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 H.Orsolya ***** válasza:

Szerintem ne nagyon bízz a babonákba, én pl. egyáltalán nem voltam hányós mégis kisfiam lesz. Ráadásul a hasamra is mindenki azt mondja:" pedig a lányoknál szokott ilyen lenni".

Csak az Uh-ba bízz.

Nekem kb. a 14-16.héten kezdett el mocorogni.

Egészséges, boldog babavárást.

29hkm

2011. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!