Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, és...

20 hetes kismama vagyok, és valószínűleg cytomegalovírus (CMV) fertőzésen estem át. Lehet a Babám egészséges még az alábbi eredményeket nézve?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt kaptam meg az eredményt, amelyek a következőek:


- cytomegalovírus antitest IgG - 3,6 pozitív Ref. érték: 0, 00-0,59


- cytomegalovírus antitest IgM - 31,1 pozitív Ref. érték: 0, 00-29,99 (ezzel van a gond! )


Utánaolvastam, tudom, mennyi gond lehet belőle, állítólag alig van esélyem egészséges babára ezek után.


Beutaltak a Szt. Lászlóba, de azt sem tudom, milyen vizsgálatra, ill. még egy UH-ra.


Aki tud a témáról valamit, kérem írjon, mert a Férjemmel együtt nagyon kétségbe vagyunk esve, azt sem tudjuk, mit tehetnénk. (a neten már átnéztük, amit találtunk)


Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem szépen, írja meg. Köszönöm!


2008. márc. 23. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hogy kaptad el? mik a tüneteid?

orvossal beszéltél már?

2008. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
írd be az itteni keresőbe, hogy cmv!
2008. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia,

A google-ban ha krákeresel akkor nagyon sok infót tudhatsz meg erről a betegségről.Tudom, hogy ilyenkor nem ezzel kellene, hogy még nyaggasalak, csak érdeklődnék, hogy te kérted a vizsgálatot, vagy kötelező?Én 19 hetes vagyok, és most picit megijesztettél....Remélem minden rendben lesssz majd nálatok..szorítok...

2008. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol kaphattam el, s mikor. Észre sem vettem, hogy beteg voltam. Az AFP-s vérvételi lelettel együtt kaptam meg, úgyhogy automatikusan kérték. A google-t kb. 6 órán keresztül néztem.
2008. márc. 23. 19:00
 5/15 anonim ***** válasza:
A pozitív azt is jelenheti, hogy már átestél ilyen fertőzésen, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy most a terhességed alatt. IgG és IgM nem tudom mit jelent. Orvossal konzultálj mindenképp.
2008. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Védőnőm azt mondta papagályoktól lehet elkapni. Nem tudom igaz-e.
2008. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Most találtam, hasznos lehet. [link]

Kérdés:

23 hetes terhes vagyok. Azt állapították meg, hogy a bal agykamra 12 mm, ami 3-4 mm-rel több, mint amennyinek lennie kell. Ez mitől lehet? Mit jelent a CMV, milyen hatással lehet rám. Egy előző lelet szerint rubeolán átestem és ez a CMV is pozitív.

Válasz:

A CMV egy vírus, a cytomegália vírus rövidítése. Elvben okozhat a magzatban rendellenességet. A CMV-t szűrő vizsgálat során nemcsak pozitív-negatív lelet adható, de megállapítható, hogy friss fertőzésről, vagy csak kiállt korábbi fertőzés utáni védettségről (!) van szó.

23 hetesen a bal agykamra ilyen mértéke nem feltétlen jelent kórosat, lehet akcidentális, alkalmi lelet is, amely a későbbiekben spontán korrigálódik.

Azonban az ultrahang önmagában nem jelent mindent, tehát feltétlen szükséges vérvizsgálatokat végezni a CMV, a toxoplazma és esetleg más kórokozók kimutatására, mivel még a tényleges fertőződés is a legtöbb esetben sikerrel kezelhető a várandósság alatt is.

Az ehhez szükséges vizsgálatok egyébként a terhesgondozás protokolljának (szűrővizsgálati előírásainak) részét képezik!

Dr. Nagy László

2008. márc. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Ha át is estél a fertőzésen, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Kezelhető a CMV is. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Üdv: 22 hetes kismama (én most megyek erre a CMV vizsgálatra
2008. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

az IgG mutatja az ˝átestél rajta˝ eredményt. Azt nézem, neked mindkettő pozítív. Az sajna nem jóó :(

Ez egy herpesz jellegű vírus, magas láz is kíséri. Szerintem feltétlenül konzultálj az orvosoddal, mert a 20. hétig ajánlják elvetetni ennek a vírusnak a tudatában sajnos a babát, ugyanis, mint írtad nagyon sok káros dolog történhet a születéskor, ami ne történjen meg. Huuu nagyon szorítok neked, remélem, nincs gond, ha kell, nézzétek meg inkább mégegyszer a vérvizsgálatot, mielőbb!!!

2008. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem bárhogy is döntötök,előtte lásson genetikus!
2008. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!