Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismama vagyok, és...

20 hetes kismama vagyok, és valószínűleg cytomegalovírus (CMV) fertőzésen estem át. Lehet a Babám egészséges még az alábbi eredményeket nézve?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt kaptam meg az eredményt, amelyek a következőek:


- cytomegalovírus antitest IgG - 3,6 pozitív Ref. érték: 0, 00-0,59


- cytomegalovírus antitest IgM - 31,1 pozitív Ref. érték: 0, 00-29,99 (ezzel van a gond! )


Utánaolvastam, tudom, mennyi gond lehet belőle, állítólag alig van esélyem egészséges babára ezek után.


Beutaltak a Szt. Lászlóba, de azt sem tudom, milyen vizsgálatra, ill. még egy UH-ra.


Aki tud a témáról valamit, kérem írjon, mert a Férjemmel együtt nagyon kétségbe vagyunk esve, azt sem tudjuk, mit tehetnénk. (a neten már átnéztük, amit találtunk)


Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, kérem szépen, írja meg. Köszönöm!


2008. márc. 23. 18:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akinek esetleg most aktuális: a fiacskám 5 éves, okos, egészséges, semmi gond nem lett.
2014. febr. 6. 14:39
 12/15 anonim válasza:

Jaj de jóóóóóóóó :)

Én már két TORCH vizsgálaton vagyok túl, most van folyamatban az aviditás vizsgálat CMV-re. Voltunk Debrecenben, genetikusnál. Az Ő javaslatára Rovamyicint szedtem.

21 hetes kismama vagyok, amniocentézisem is volt, annak is várom az eredményét. Már eltelt két és fél hét, még nem hívtak telefonon, gondolom akkor minden rendben. A genetikushoz máj. 28-án kell visszamennem.

Tudom, hogy minden rendben lesz, de olyan idegesítő ez a tehetetlen várakozás..

Én egészségügyben dolgozom, ráadásul összeolvastam már annyi mindent, (tudom, szörnyű vagyok).. :P

De úgy örülök, amikor végre pozitív példával találkozom.. :)

2014. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Ma lett kész az aviditás vizsgálat eredménye:

és magas aviditás miatt a 3 hónapon belüli CMV fertőzés nem valószínű.

Remélem egy kicsit hátradőlhetek.. Szerintem vmi régebbi fertőzés kavarhatott be, aminek még idő kell míg "lecseng"..

Egyébként nem is emlékszem, hogy mikor voltam beteg, pláne lázas. Hétfőn lesz a nődokim, akkor tudok hozzá menni, de a jövőhéten úgyis kell mennem genetikára.

2014. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Lyoni ***** válasza:

Kedves kérdező

Kellett rá szedned valamit?

2021. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Anneee25 válasza:

Kedves Kérdező!



Végül mi lett a babával?

márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!