Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor van a cytomegalovírus...

Mikor van a cytomegalovírus (CMV) vizsgálat? Ez kötelező, avgy kérni kell?

Figyelt kérdés

Kicsit ilyesztő, hogy mennyi veszély van, épp várom, hogy majd a 24. héten levegyék a toxoplasmára a mintát, vajon kérhetem a cmv-re is?

20 hetes kismama


2008. márc. 23. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen kérheted. Nekem a védőnőm azt mondta, toxoplazma macskáktól (elsősorban), a CMV papagálytól kapható el. Biztosan semmi gond nem lesz, ne aggódj. Üdv.: 22 hetes kismama (én is most megyek ezekre a vizsgálatokra, orvos kérte)
2008. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Semmi köze a cmvnek a papagájhoz :) ez egy herpesz jellegű vírus, amin már gyerekkorodben is áteshettél. Tünete a magas láz is, és nátha során is el lehet kapni. Terhesség alatt nagyon veszélyes!

Feltétlenül nézd a cmv eredményed, kimutatható az is, ha már átestél rajta, uúgy, mint a toxoplazmózison.

2008. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!