Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Nagy bajban vagyok!...

Kismamik! Nagy bajban vagyok! Migrénes vagyok elég erősen! Ti akik szintén migrénesek vagytok mit csináltok ha rohamotok van? Beveszitek az erre felírt erős migrénes gyógyszert. Én még csak most töltöm a 11 hetet.

Figyelt kérdés
Nekem a migrénem elég erős.Ilyeneket produkál mint például egy oldalú zsibbadás, látászavar, beszédzavar, hányás, nagyon erős fejfájás.
2011. nov. 28. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is migrénes vagyok és egyre sűrűbben jön elő! Gyógyszert semmiféleképpen ne vegyél be mert nem szabad! Nekem az orvos algopyrint ajánlott, ami ilyenkor bevehető, ha már nagyon muszáj, de én azt sem vettem be! Nekem általában 1 napig tart és nagyon rosszul vagyok. Segíthet egy kicsit a sötét csendes szoba, fekvés, borogatás! Sok folyadék, ami persze ilyenkor nem megy le, de muszáj és persze a rendszeres étkezés!!! Én most megyek pénteken emiatt neurológiára és kíváncsi vagyok mit mondanak. 16 hetes km
2011. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 agleh ***** válasza:

Én is migrénes vagyok elég erősen, 1-2 napig tart hányás kíséretében. Legutóbb a 12. héten volt, a védőnő ajánlotta a Schüssler féle sót, a hetest (7-ez magnézium)kell kérni.Folyamatosan kell szedni és amikor migréned van kb. 10 szemet fel kell oldani egy kis vízben és ez a löketszerű adag segít. Remélem neked is beválik.

17 km

2011. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Sajnos nekem gyógyszer nélkül régen nagyon elfajult a dolog, kórházba kötöttem ki teljesen önkívületi állapotban.Én nem tehetem azt meg hogy nem veszek be semmit.Én is most megyek a neurológiára.Este panadolt vettem be de az semmit nem ért.
2011. nov. 28. 10:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót megcáfolnám abban, hogy inkább ne vegyen be semmilyen gyógyszert a migrénjére. Pont szombaton volt a tv2-n a 9 hónap című műsorban erről szó. Ceizer professzor beszélt erről. sajnos nem tudom pontosan idézni a szavait, de érdemes lenne visszanézni. A lényeg, hogy sokkal nagyobb veszély az ha nem vesz be ilyenkor a kismama gyógyszert, valami megtágult erek miatt, mintha bevenné. 10szer nagyobb vminek a kockázata. Huu, tényleg nem akarok hülyeséget írni. Szerintem nézd vissza. Viszont megnéztem a honlapot és sajna még nem tették fel a 9. adást, mert abban van pont erről szó. Ilyenkor hétfő fele teszik fel, majd figyelem és ha fentvan, belinkelem neked
2011. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Lehet rosszul fejeztem ki magam, mert nem írtam oda, hogy az erős migrén ellenni gyógyszerekre gondoltam. Én emiatt már több orvosnál is voltam és azt mondták, hogy nem szabad bevenni ezeket a gyógyszereket, mert ezek károsak a magzatra nézve. Algopyrint ajánlották, de az migrénre Nekem semmit sem használ! De mindenféleképpen megnézem a műsort!
2011. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor az Algopyrin használt, de csak injekció formájában B6 vitaminnal kombinálva. Fel se írtak semmilyen migrénes gyógyszert...
2011. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Épp most láttam a Czeizel Endre műsorát, és ő azt mondta, hogy a migrén többet árthat a babának, mint a gyógyszerek, mert ez egyfajta oxigénhiányos állapot. Én nagyon félnék ilyen gyógyszert bevenni, és nincs is migrénem, így azt tanácsolom, hogy konzultálj az orvosoddal! Algopyrint azt mondják lehet bevenni, de próbáld ki, hogy nagyon sok folyadékot iszol, és rengeteget pihensz! Kitartás!
2011. nov. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a Belladonna 9ch nevű homeopátiás bogyót próbáltam ki, azt lehet szedni. Nem mondom hogy azonnal hatott, és olyan hatása volt mint a migrénes gyógyszeremnek, de jobb volt tőle!

Próbáld ki esetleg, ártani nem árthat, óránként 5 kis bogyót kell/lehet bevenni belőle, addig amíg nem javul a helyzet!

2011. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még mindig nincs fent az oldalon a videó, de figyelem, ha felteszik akkor belinkelem.
2011. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A Czeizel műsorában végre láthattam én is hogy beszélt a gyógyszerszedés lehetséges ártalmairól és arról hogy pl sokkal nagyobb bajt okozunk mi migrénesek azzal hogy nem vesszük be ilyenkor a gyógyszert.Hát elég ellentmondásos az egész, de Czeizel nekem elég meggyőző és hiteles ebben a kérdésben is.
2011. nov. 28. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!