Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan hanyadik hétig kell...

Pontosan hanyadik hétig kell tartani tőle, hogy megmarad-e a baba?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, most vállaltunk még egy babát és 12 hetet töltök szombaton. 7 hetesen volt egy kis barnás folyás, kiderült, hogy levált a sárgatest és duphastont kaptam rá. Azóta is szedem, nem volt barnás folyás azóta, ultrahangon voltam 9 hetesen és minden rendben volt. Ritkán erősebben fája a hasam, de van, hogy meg sem érzem, hogy terhes vagyok.

Kell még tartanom tőle, hogy nem marad meg?


2011. nov. 29. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Baj bármikor történhet! De nyugi, minden rendben van nálatok. Ahogy haladsz előre, azért nagyobb az esély!:)
2011. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugi. Semmi baj nem fog történni :)
2011. nov. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a megnyugtatást, sokat jelent.
2011. nov. 29. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos végig. De ne izgulj, nem Te leszel az, akivel valami rossz fog történni. Csak pozitívan, nyugodtan! Minden jót kívánok Neked, és kevés aggodalmat! Ne rágd ilyeneken Magad.
2011. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem egyszerű erre a kérdésre válaszolni... Én aznap, amikor kiderült, hogy kisbabát várok, este elkezdtem vérezni... Hat hetes voltam ekkor. Eléggé elkeserített az orvos, de nem hallgattam senkire, mentem a megérzéseim után és egy másik intézményhez fordultam, ahol én is Duphastont kaptam és pár napra rá elmúlt a vérezgetésem, de addig is szigorú ágynyugalomra voltam ítélve. Nagyon meg tudlak érteni mennyire aggódsz, én is azt hittem, hogy beleőrülök... De! Ahogy telnek a hetek, annál nyugodtabbnak érzem magam, mert pozitívan állok hozzá! Én azt hiszem ez nagyon sokat jelent! Mi most 18 hetesek vagyunk és nagyon bizakodom, hogy minden rendben lesz... Nekem is van, hogy szurkál, keményedik a méhem, de ez természetesnek mondható, hisz feszül, nő a méh. Én azt javaslom ne gondolj arra, hogy elmehet, elmegy! Nem szabad! Ezt ő is érzi... Persze könnyű beszélni, miközben még én is tartok tőle a mai napig, de már pozitívan állok hozzá és ez a lényeg, a sorsot meg sajnos nem mi irányítjuk! De minden rendben lesz! Bízz benne! Egyébként a kritikus időszak az első 12 hét, amikor kifejlődnek a szervek, és ha valami nem működik, megtörténik a természetes szelektálódás...

2011. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 8hetesen volt barnás folyásom, amire én is duphastont szedtem, rutascorbinnal együtt. Nekem is a sárgatesthormon miatt kellett szednem. Beszedtem összesen 6dobozzal. Fokozatosan kellett a végén csökkentenem, most fogyott el az utolsó szem kb. 3napja. Megkérdeztem a dokimat, hogy visszajöhet-e még a barnás folyásom, és azt mondta, hogy ha a sárgatesthormon miatt volt a folyás, akkor már nem, mert már nagyobb a terhesség, de ha más okból volt, akkor bármikor. Pozitívan állok én is hozzá, de azért bennem is van a félsz, hogy mi van ha... Próbálj meg nem idegeskedni, és a jó dolgokra gondolni, bár tudom, hogy nehéz. Boldog babavárást, és jó egészséget kívánok. 17hkm
2011. nov. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg bármikor megtörténhet a baj.

De azt mondják, ez a természetes szelektálódás a 12. hétig tart, utána már iszonyú picire csökken a vetélés kockázata.

Nyugodj meg, minden rendben lesz! Az aggodalmaskodás árt alegtöbbet. :)

15 hkm

2011. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!