Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok szerintetek?...

Terhes vagyok szerintetek? Tanácsokat is kérnék.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A férjemmel több mint egy éve szeretnénk babát, eddig sikertelen volt a dolog. :( Hétfőn kellett volna megjönnie, és az utóbbi napokban nem is igen éreztem jól magam, úgyhogy ma reggel csináltam egy tesztet (Lily terhességi teszt. A kontroll csík mellett megjelent nagyon halványan egy csík. Szerintetek ez is azt jelenti hogy terhes vagyok? Ha igen, akkor szeretnék tanácsokat is kérni, hogy mit szabad mit nem, mire kell jobban figyelni stb. Nagyon vártuk már ezt a babát és szeretném ha minden rendben lenne. Orvoshoz mikor érdemes fordulni? Azért is aggódom hogy ugyanolyan alhasi görcseim vannak mint amikor meg szokott jönni, illetve a derekam leszakad. Ezek normális tünetek? Köszi előre is
2011. nov. 30. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A halvány csík is pozitívat jelent, majd napról napra erősödni fog, nekem is így volt!!! Normális a mensis érzés, szintén volt egy pár hétig nekem is. Orvoshoz szerintem a 6. héten érdemes, akkor már lehet szívhang, nem ülj forró vízbe, mert alhasi vérbőséget okoz, ami vetéléshez vezethet, nem emelgess nehezet!!! Kezd el szedni valami terhesvitamint!!! Boldog babavárást!!!
2011. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sziiia!!


Képzeld, nekem is hétfőn nem kellett volna megjönnie és nekem is két csíkos a tesztem!!!!!!! :))) Szóval épp egyidősek vagyunk!!!!


Mivel nekem már volt vetélésem, én hétfőn amikor pozi lett a teszt voltam is dokinál és adott egy kis hormonpótlást. De ez az én egyede esetem, ezzel nem is kell foglalkozni.

De én jövő hét szerdára kaptam időpontot ultrahangra. Akkor leszek 5 hetes és 2 napos, azt mondta akkor már látni kell a petezsákot. Van aki nem megy el ilyen hamar, de szerencsére a dokim is úgy gondolja, hogy jobb a legelején tisztázni, hogy jó helyen tapadt e meg, mert ha méhen kívüli lenne, akkor hamarabb lehet lépni.

Nekem azt mondta még, hogy szedejm a terhes vitamint, én a Femibiont választottam.

Igyekezzek kímélni magam, ha tudok pihenjek sokat.

Ha görcsölgetek, vehetek be Magne B6-ot, az majd segít.

Igyak sokat a nap folyamán, legalább 2 liter folyadékot.

És ügyelni kell rá, hogy nyers, vagy félig sült húsokat most ne egyél!


Remélem segítettem egy kicsit.


Ja és nem utolsó sorban: GRATULÁLOK KISMAMA!!!!!!!!!!! :)

2011. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Képet tudnál feltenni a tesztről? A halvány csík milyen színű, és milyen vastag?


Egyébként még bármi lehet. Lehet mensi is és lehet babó is.

De, ha jól értem, akkor második napja késik. Reggeli első vizeletből lehet, hogy erősebb eredményt kellett volna kapnod.

Nekem mensi kimaradása előtt 2 nappal már délutáni mintából erős pozitív lett.


21hkm.

2011. nov. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A halvány csík ilyen bordó színű, mint a kontroll csík, csak ugye halványabban, és kb ugyanolyan vastag is mint a kontroll csík.
2011. nov. 30. 09:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat is nagyon remélem hogy kisbaba lesz. Párnap múlva azért tesztelek mégegyszer.
2011. nov. 30. 09:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is halvány volt a csíkom!Így nem szeretnék se gratulálni, se nem!

Az alhasi görcs normális, nálunk nem direkt jött a baba, és ezért sem gyanakodtam, hogy terhes vagyok, mert folyamatosan olyan érzésem volt, mint ha meg akarna jönni!Nekem is késett.Szerintem kérjél most időpontot a nőgyógyászhoz, ha elmész, vérvételre amúgy is elküld és akkor kiderül, hogy terhes vagy-e vagy sem.Ha igen pedig majd el kell intézni a terhes kis könyvet, és a további vizsgálatokról tájékoztatást kapsz.


Amire vigyázni kell

Ne hajolgass, inkább guggolj a dolgokhoz.

Forró vizes fürdőt azt felejtsd el, mert vetélést okozhat, inkább zuhanyozz.

Pároddal a szerelmeskedést csak akkor ha az orvos ÁMEN-t mond!(Én egy hete vetéltem el, ilyen miatt! :( )

Reggel 1 kávét nekem engedélyeztek.

Sok vitamin!!Ha szeretnél és nem vagy ellene, akkor valami terhes vitamint szedhetsz.Főleg itt a tél, nehezebb a vitamin bevitel mint nyáron!

Állítólag a májjal vigyázni kell, én nem tudom, amúgy is utálom, így nem volt nagy a kísértés! :)

Tisztító szerektől óvd magad.

Ha van cicád, az almot mostantól ne te takarítsd.

Így most ennyi jutott hirtelen az eszembe!De majd a védőnőnek tájékoztatni kell mindenről!

:)

2011. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Második hozzá szólónak, én is gratulálok neked, milyen véletlenek vannak. :D Még a végén lehet hogy egy nap is szülünk :D
2011. nov. 30. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
6. válaszoló vagyok!Írtam a vetélést!Ez most volt!De van egy 11 hónapos szépségem!Nem szeretnélek megijeszteni!!!!!!Remélem nem értetted félre!
2011. nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazság szerint, most amióta meg kellett volna jönnie, hétfő óta elég erősen görcsölgetek, tehát tiszta olyan érzés mint menstruáció előtt vagy az első napon. Ilyenkor mindig olyan félve megyek el a mosdóba, mert félek hogy az fog fogadni hogy megjött.de kb már egy másfél hete megvannak ezek az alhasi görcsök, csak eddig olyan gyengén jelentkezett.
2011. nov. 30. 09:32
 10/12 A kérdező kommentje:
6. válaszolónak, nem értettem félre és sajnálom a vetélést de a másik babához gratulálok. :D
2011. nov. 30. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!