Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha fogamzásgátló mellett...

Ha fogamzásgátló mellett estem teherbe lehet egészséges babám?

Figyelt kérdés
2008. márc. 24. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, attól még nagy valószínűséggel egészséges lesz :-)
2008. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen!melyik fogamzásgátlót szedted?boldog babavárást!Üdv:16 hets kismami
2008. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Cilestet szedtem, de a párom "volt párom" ezzel paráztat, hogy el kell vetetnem, mert biztos beteg lesz a hormonoktól.
2008. márc. 24. 20:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés hormont kaphatott. A mostani fogamzásgátlók eleve alacsony hormontartalmúak, de gondolom, mikor kiderült, hogy terhes vagy, nem is szedted tovább. Minimális mennyiségű hormon kerülhetett így a babába, ami, ha bajt okozott volna, valószínűleg meg sem marad a babád, mert a fejlődésének annyira korai szakaszában kapta. Ha megmaradt, nagyon valószínű, hogy az égvilágon semmi baja! Több olyan anyukát is ismerek, aki így esett teherbe és egészséges babát szült. Nincs mitől félned, biztosan egészséges, de ha az megnyugtat, kérdezd meg az orvosodat, ő is ezt fogja mondani!

Boldog babavárást kívánok!

2008. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Anyukam baratnoje anno 20 eve fogamzasgatlo melett maradt babas.

Megtartotta az ikreket,es semmi de semmi bajuk nem lett,mindket gyerkoc egeszseges baba volt,es most is azok.

Es ez 20 eve volt,na akkor meg volt rendesen hormon a gyogyszerekben.

Kerdezd meg azert az orvosod,es akkor Te is megnyugszol,de szerintem nem lesz semmi baj.

16 hetes kismama

2008. márc. 25. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Azért nem lessz semmi gond a picivel mert az a hormon a peteérést szabályozza.Elvileg ilyenkor nem szabadna, hogy érjen a petéd.De nagyon jönni akart az a baba :oD

Képzeld ha káros lenne akkor milyen perekkel lehetne megfogni a gyártó céget hisz egy beteg gyerekkel a mai világban lehetetlenség élni.Sajnos ilyen a társadalom.Szóval mivel az ő termékük, és ugye nem megfelelően működik, hisz teherbe estél, ezért az ő felelősségük lenne és eletfogytig fizetni kellene a járulékot a baba után .Szóval nyugi.

20 hetes kismami

2008. márc. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
beszéld meg az orvosoddal,de hidd el nem lesz baj.A régi gyszerek azoknál igen,ott lett volna mitől feélni, de itt nincs.Én is 2 hétre estem teherbe ahogy elhagytam a gyszert, és egészségesek vagyunk.Igaz én triregolt szedtem,sokak szerint ez elavult gyszer, de nincs baj.Nyugodj meg,és higyj az orovsodnak.Azonkívűl ha olyan zavaró lenne, már az első időszakban nem marad meg a baba,elhal a terhesség.De ez mondom a mai gyszerek mellett nem lehetséges.Minden jót!!
2008. márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem azt mondta a dokim, hogy a gyógyszer azonnal kiürül a szervezetből ha abbahagyod (ezért van az is, hogy ha elfelejted bevenni, kiegészítő védekezés szükséges...). Annyiban jelent ez kockázatot, hogy még nem állt be a saját ciklusod, így néhány százalékkal nagyobb a kockázata, hogy nem tapad meg a baba rendesen. (de ennek esélye pl. normál esetben, ha kivárjátok azt a 3 hónapot, amit javasolnak a gyógyszer abbahagyása után 6-7%, gyógyszerrel 8-10%)

De nyugi, én is még jóval a 3 hónapon belül lettem terhes, és semmi gond a babámmal:)

A volt párodnak (?) pedig üzenem, hogy egyáltalán nem kell elvetetni, mert nem ettől lesz beteg a baba!!

2008. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is gyógyszer mellett sikerült teherbe esnem,most 6 hetes a baba. Én Meliane-t szedtem, így utólag olvasgatva róla, elég sok kismama e mellett a gyógyszer mellett lett terhes.

2010. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!