Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy a kismamán...

Mit jelent az, hogy a kismamának nem szabad rácsodálkozni bizonyos dolgokra? Bov. Lent.

Figyelt kérdés
Szeretek nézni a TV-ben szulésekrol,betegségekrol szóló dokumentum filmeket,az anyum meg rám szólt,hogy mivel terhes vagyok,ne nézzek ilyeneket,mert nem szabad rácsodálkoznom.Akkor már nem volt idom rákérdezni tole,hogy mit jelent,most meg eszembe jutott.Szerintetek?
2011. dec. 1. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy babona. Nekem is mondták, hogy ne nézzek csúnya dolgokat mert a babának árt.

Pl. Egyszer néztem egy varangyot, jött apósom és teljesen lerökönyödött hogy ne nézzem már, mert még megárt. Hogy mit árt azt én sem értem. Anyósom meg mondta hogy csodálkozzak rá nagyon szép kisbabákra és akkor az enyém is ilyen lesz.

Csodálkozzak rá- értsd bámuljam meg.

2011. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alinaaa ***** válasza:
100%

Nekem valami olyasmi rémlik, hogy ha rácsodálkozol valami állatra olyan lesz a kicsi: nyúl száj, malac orr.......

Hülye egy babona.

2011. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenektől falramászok :) ne haragudj, de ez van.

Barátokkal kint voltunk a természetben (még korábban, melegebb volt), és a szendvics csomagolását gyömöszöltem be a zsebembe. Rámszól a pár hölgytagja, hogy ne tegyek semmit a zsebembe, mert foltot hagy a babán...

Ugyancsak ő mind etetne mindennel, merthogy nem hiszi el, hogy nem kívánom, és ha kívánom, akkor pedig ennem kell, mert másképp elmegy a baba... de nem érti, hogy nem szégyellem, én TÉNYLEG nem voltam, nem vagyok kívánós.

Arra kíváncsi leszek, hogy majd a terhessége alatt hogy fog viselkedni :) de ő még fiatalka, csak jövőre-jövőutánra tervezik a babát.

2011. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet h csak babona de minden babonának van alapja és lehet h ez is csak 1 az 1000-böl, de nálunk volt ilyen. apukám lábán van egy nagyon érdekes formájú anyajegy, amikor keresztanyu terhes volt apa megmutatta neki keresztanyu nagyon meglepödőtt és a fejéhez kapott. a lányának dettó ugyan olyan anya jegye van a fején azon a helyen ahol keresztanyu a fejéhez kapott. érdekes nem? és nincs köztük vér rokonság tehát nem lehet örökletes.
2011. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ilyesmiben nem hiszek. A faluban annak idején unatkoztak és egyszer bejött a több tízezer szülésből, és akkor a többi 9999 már nem érdekes. Ez volt a régi statisztika. Nézd, ami érdekel, kapcsolódj ki, és sok boldogságot! L27
2011. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
az van ha megkívánsz terhesen egy ételt, de nem eszel belőle, csak sóvárogsz utána, és mondjuk odakapsz az arcodhoz, vagy a hasadhoz, akkor a babának ugyanazon testrészén megjelenik anyajegyként annak a gyümölcsnek vagy például zöldségnek a formája, de ez hülyeség, az pigment, és azok nem a babona vagy átok szerint születnek meg, hanem véletlen szerűen, ilyedtségtől meg ha bemeséljük magunknak sokminden kiülhet a testre, de azért nem fog eper nőni a homlokunkon, szal nem vagyok babonás, de aki az, az elég ha annyit tesz h nem nyúl magához, vagy pedig eszik abból az ételből amit megkíván és akkor oda nyúlkál ahová akar, ha viszket akkor meg kell érinteni a bőrünket :)
2011. dec. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alinaaa ***** válasza:

Most, hogy &gy mondjatok, mama szokta mesélni, hogy amikor terhes volt megijedt egy patkánytól, combjára csapott...

A nagybácsim combján egy óriási sötétbarna folt van(sokszor még a rövidgatya aló is kilátszik, és valami olyasmit mondott még, hogy ott más a szőr is(patkányszőr)

Na de nekem is hihetetlen......

De a régi babonák azért még köztünk élnek.

Sokszor jó elhallgatni, hogy a múltban mibe hittek. Én szeretem ezeket az elmeséléseket:)

2011. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat,eddig még nem is hallottam errol,hogy nem szabad csúnya dolgokat nézni,de nem nagyon hiszek benne.Egy ismerosom mondta egyszer,hogy terhesen megégette magát és a babáján is lett olyan folt,ami az o borén lett az égéstol.
2011. dec. 2. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!