Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor tudja megmondani az...

Mikor tudja megmondani az orvos hogy terhes vagyok e? Szerintetek édesem orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Már 4 terhességi tesztet csináltam, de mind negatív lett, azonban a mensim már egy ideje késik,uolsó mensim elő napja: 2011 okt 29- novb 2 ig tartott,ezek szerint már 4 hetes terhesnek kellene lennem, de a tesztem tegnap reggel még mindig negatív volt. Szerintetek érdemes orvoshoz menni?
2011. dec. 1. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még felesleges. Ez még csak 4-5 napos késés ami akár minden különösebb ok nélkül is bármikor bárkivel megeshet. A vélt fogamzástól számított 20-25 nappal lehet csak a terhességet ultrahanggal igazolni, a tesztek hamarabb "látnak" mint a dokik.
2011. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, még nem érdemes, lehet, hogy csak késik, vagy a teszt nem mutatja még, de ilyenkor az orvos sem lát még semmit. Még egy hete sem késik, ez még nem sok. Még 1 hetet nyugodtan várhatsz a dokival.
2011. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hány naposak szoktak lenni a ciklusaid? (A vérzés első napja számít mindig, az, hogy hány napig vérzel, tök mindegy)

Ha késett a peteérésed, akkor még baba mellett is simán lehet negatív a teszt. Egy hét késés és negatív teszt után érdemes dokihoz menni, hogy kiderítse a késés okát.


Viszont ha amúgy is rendszertelenebb, akkor 10 nap késést is várnék.

2011. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 F.B.I. ***** válasza:

a várt menszesztől számított 7. nap reggel már kimutatja a tesztcsík, előbb nem, csak extrém ritkán, addig csak a tesztcsíkot pazarlod, mert az embrió olyan kevés hCG-T TERMEL, HOGY AZT NEM TUDJA KIMUTATNI A TESZT.

Orvoshoz pozitív tesztcsíkkal érdemes menni,vagy ha nagyon menni akarsz akkor is várd meg 5-6 "terhességi" hetet, mert az ultrahang akkor tud biztosat mondani. Nagyon sok kismama elmegy az 5. héten a dokihoz és az visszarendeli egy hét múlvára, mert UH sem mindegyiket észleli. Ne siettesd, ha terhes vagy , akkor egy -két hét ide-oda nem számít.

2011. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a ciklusom általánosan 28 napos, és augusztus 6.án volt egy missed.ab-om ezért aggódóm annyira miatta... amúgy napra pontos szokott lenni a mensim...
2011. dec. 1. 22:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Az nem igaz, hogy csak 1 hét késésnél mutatja ki a teszt, korábban csak extrém esetben! Ez így nagyon nem igaz. Már a menstruáció aktuális napján simán kimutathatja, pár napos késésnél meg már napszaktól függetlenül.

Amúgy lehet hogy a műtét kicsit megkavarta a hormonháztartásod, és még nem állt helyre teljesen, vagy most később volt ovulációd, mert az már önmagában kitolja a menstruáció esedékességét.

2011. dec. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha október 29én volt az utolsó mensid első napja, és 28 naposak a ciklusaid, akkor már 4 hetes és 5 napos terhes vagy ( majdnem 5 hetes), és azt már kimutatná a teszt szerintem. Jövő hét elején, amikor mar 5 hetes is elmúlsz, simán mehetsz orvoshoz. Nálam 5 hetesen hüvelyi uh al szépen látszott a terhesség. De a nem várt mensi napján pozitívat is teszteltem, nem is halványat.

Ne éld bele magad, bár én szorítok, h baba legyen!

2011. dec. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"a várt menszesztől számított 7. nap reggel már kimutatja a tesztcsík, előbb nem, csak extrém ritkán" Ez nem igaz. Tavaly dec 14-én volt az utolsó menzeszem első napja, január 10-én már + volt a 25-ös teszt! A ciklusaim meg 33-35 naposak voltak!
2011. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, menj orvoshoz és csináljon egy tesztet ő is. Ugyanígy jártam hogy nekem otthon nem mutatott semmit a teszt az orvosnál pedig igen. Most 8 hónapos a gyönyörű kisfiam
2018. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Terhes lettél azota kérdésedkor is?
2021. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!