Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 év felett mit tehetek...

35 év felett mit tehetek azért, hogy egészséges kisbabám szülessen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
amit 25 évesen:) sok folsav, terhesvitamin és rendszeres szűrés! Az én dokim pl. rábeszélt az amniócentézisre, mert szerinte kihagyhatatlan vizsgálat 35 felett. (nem feltétlen értek vele egyet, de megcsináltattam az amniót. 37,5 évesen szültem ketteskét)
2011. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapig folsavat szedtem a teherbeesés előtt! Én 41 éves vagyok,a dokim mondta,hogy ez elég!És persze vizsgálatok!14 hetes ikerterhes km.
2011. dec. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
35 év felett kötelező a magzatvízvizsgálat.Figyelj oda magadra, sokan szülnek ilyen korban manapság. A betegségeket ki lehet szűrni.
2011. dec. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)!
2011. dec. 3. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a magzatviz vizsgálat.Én tavaly szültem 36 évesen.és a genetikus nem is javasolta egyáltalán.Én is folsavat szedtem,elevitet.Szerintem ha nem iszol,dohányzól,és egészségesen étkezel,megtettél mindent.Ne aggód,35 év felett jóval,is egészséges babák születnek.Én még ezután tervezem a kistesót,pedig lassan 37 leszek.
2011. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magzatvízvétel helyett az integrált teszt javasolt, igaz 25 ezer Ft, de teljesen veszélytelen a magzatra nézve, és 95 %-ban kiszűri ez is a genetikai rendellenességeket.
2011. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
38 hetes vagyok és 37 éves a terhesség előtt folsavat és E-vitamint szedtem 4 hónapig utána és még mindég az Elevitet.Nekem sem volt magzatvízvétel.Az integrált és a kombinált tesztet csináltattam meg és genetikai UH voltam.Eredmények jók lettek és így nem javasolták a magzatvízvételt.
2011. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

bocsanat, hogy beleszolok, felemeltek a korhatart, magzatvizvetel csak 37. eletevet betoltotteknek kell, mert nagyon sokan szulnek a korosztalyodban (haha, egy otossel vagyok fiatalabb, szóval nem mintha nagy korkulonbség lenne kettonk kozt :))


ne stresszelj, vitaminok, ne dohanyozz, ne emelgess, ne alkoholizalj, stb

a kombinalt szurest feltetlen csinald meg, sajnos mar nem ingyenes, kb 7000 forint, de megéri

gratulalok, es boldog babavárást

2011. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 2.babámmal 36évesen megcsináltattam a kombinált tesztet és elmentem egy szuper jó genetikushoz UH-ot csináltatni.Most 38 évesen a 3.babámmal a kombinált teszten kívül megcsináltattam az integrált tesztet is,és kétszer voltam genetikai UH-on ennél a profi genetikusnál.Én valahogy a magzatvízvételtől idegenkedem,de nem is köteleztek rá egyik terhességemnél sem,mert nem volt indokolt.
2011. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
elevit-femibion mindegy melyik terheségi vitamitn szeded,folsavat szedj meg sokat mozog,sétálj,sportolj amit kismamaként birsz.kötelezővizsgálatokra elmenni.
2021. júl. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!