Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen mehetek szoláriumba...

Terhesen mehetek szoláriumba és nem árt e a babának?

Figyelt kérdés
2008. márc. 26. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,


En azt olvastam, hogy sem a napozas sem a szolarium nem tesz jot a kismamaknak, mert ilyenkor sokkal erzekenyebb a bor is. Tudom, hogy olyan, mint az instant leves, de en az onbarnitos testapolokat hasznalom.

Jo barnulast!

2008. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia. Most olvastam egy kérdést és rá a választ. Bemásolom neked:

Kérdés:

A szoláriumozás milyen hatással van az anya hasában lévő magzatra? Szabad-e kismamaként, illetve szoptatás ideje alatt szoláriumozni?

Válasz:

1.A terhesség alatt általában nem javasoljuk a szoláriumot, a napozást is csak mértéklettel, inkább szűrt napfényben (pl. laza lombú fák alatt). A szolárium fényének intenzitása nagyságrendekkel nagyobb a napfényénél, bár elvben igaz, hogy a károsabbnak mondott tartomány jó részét nem tartalmazza.

Szoptatás alatt a mértékkel végzett szoláriumozást megengedhetőnek tartom. Persze bőre fehérségét a picivel együtt szép időben végzett séták és pozitívan befolyásolják.

2.Miért ne? A méhfenék nem- vagy koraterhes állapotban több cm-nyire van a bőrétől, káros sugárzás elvben is csak pár milliméternyire terjed le a bőrben.

Ha gyermeket vállal, akkor ehhez elsősorban jó levegő (séta, kirándulás, stb.) kell, nem a művi barnítás. Dacára annak, hogy valóban nem találkoztam koraterhességi káros hatással. Azért leégni nem szabad.


Minden jót.

30 hetes kismama

2008. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

olvastam egy másikat is:

Kérdés:

Szabad-e várandósan szoláriumozni? Valahol a neten olvastam hogy napozásnál célszerű a hasat letakarni, mert káros lehet a magzatra nézve, ha a naptól/szol-tól felmelegszik a magzatvíz.

Válasz:

Egyszerű a válasz: a terhességnek a szolárium semmit nem árt.

Érdekes a kérdése a magzatvíz felmelegedéséről. Ez ellen azonban nem úgy kell védekezni, hogy napozáskor letakarja a hasát. A lényeges a testhőmérséklet alakulása. Tehát inkább arra kell vigyázni, hogy ne túl sokáig legyen a napon, illetve pl. ne üljön forró fürdőbe. Napozáskor

a has letakarásának nincs jelentősége, a magzatvíz hőmérséklete a testfolyadékok hőmérsékletével együtt változik.

Dr. Ács Nándor

2008. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14 éve szoliztatok és láttam már kismamát teljesen bemájfoltosodni.Hiába van ott a szoi és bármikor befeküdhetnék,nem teszem mert nem akarok ennél erősebb májfoltokat.Még az alapozót is faktorosat vettem(soha nem festettem magam előtte)mert amikor 2 napig sütött anap csak az utcánléttől kifoltosdott az arcom.Tudom hogy ez egyén kérdése és az igaz hogy nem árt amagzatnak,mert nem jut el hozzá a sugárzás,de én nem kockáztatnám a bőröm szépségét.Sztem hagyd ki ezt a pár hónapot.Remélem segytettem.33 hetes kismama
2008. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszotokat kedvesek vagytok!
2008. márc. 26. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám,ha mindenáron menni akarsz max 6 percre, de tényleg jól fontold meg,érdemes-e.
2008. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szolárium sugara nem jut el a babához,mert csak a bőr felső rétegét érinti.Nyugodtan menjél,persze csak mértékkel,mint mindent!
2008. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!