Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is feleslegesnek tartja...

Más is feleslegesnek tartja ezt a sok orvosi ellenőrzést?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrogtok, természetesen eljárok, meg minden, de annyira úgy érzem, semmi értelme...

A különböző konkrét vizsgálatok, mint az AFP, a cukorterhelés meg a kötelező ultrahangok oké, ezen felül eljárok havonta a védőnőhöz, akit évek óta ismerek, megbízom benne, ő nézi a szívhangot, ellát tanácsokkal, és a leleteimet is kielemzi. Talán velem van a baj, de ezek után annyira feleslegesnek érzem az orvost is havonta felkeresni, aki semmi mást nem mond, csak amit a védőnő is, de legalább elkér érte alkalmanként 9 ezer forintot. :S

Nyilván ha valami baj lenne, akkor indokolt lenne, de azt a védőnő is látja a leletek alapján, és akkor ő elirányítana a megfelelő orvoshoz.

Csak én gondolkodom ilyen hülyén? Vagy más is hasonlóan érez?

Sztk-ba nem megyek, hosszú történet, de tudom, az legalább ingyen van.


2011. dec. 17. 09:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én se tartom indokoltnak, utálom ezt a hercehurcát. Nekem kész szenvedés a várakozás, és a folyamatos irányított program.

Most nem várok babát, de amikor vártam, rosszul voltam ettől az egésztől.

Szóval én megértelek téged, persze hozzátenném, hogy inkább vegyél erőt magadon, nehogy valami gond legyen. De hát mondtad hogy eljársz.

2011. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm nem mond szinte semmit csak feleslegesen riogat. 3 UH van a terhesség alatt nálunk meg a cukort.,AFP-->ami sztem. felesleges, elavult és nálunk nem mondanak semmit akkor se ha nem jó az érték :O

MOST LEHET hülyének néztek, de én nagyon várom mindig a havi dokis vizsgálatot. Akkora a hasam, mint 1 hordó és mindig megnyugtat, ha mondja, hogy zárt a méhszáj. Még csak a 20. hét környékén járok, de ikrek és úgy nézek ki, mint aki a vége felé jár--> méretben :)

Minden hülyeséggel riogatnak és nekem ez megnyugtató.

2011. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azok, akiknél valamilyen probléma lépett fel, máris nem tartják feleslegesnek.

Inkább a 9 ezret tartom túlzásnak. De sajnos ez van. Az egészségüggyel van a probléma, nem a túlzott orvosi ellenőrzéssel. Gondolom ha túlzottan ellenőrizve lettem volna, akkor nem sorvadt volna a babám méhen belül, mert csak a 36-dik héten volt ultrahang és onnanstól kezdve elkezdett öregedni a méhlepényem. Egy csoda , hogy él a gyerekem, ezt ott akkor megmondta a gyerekorvos.

Szóval ennyit a "túlzott" ellenőrzésről. De a havi 9000-et bezsebelte. Persze nem lett volna muszáj mennem, mehettem volna sztk-ba is, ahol órákat kellett volna várnom.

Szóval ez nézőpont kérdése. kinek milyen múltbéli tapasztalata van.

2011. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az sztk-s orvosnál nem kell fizetni. Nem kötelező a saját orvos. A védőnők sem mindenhol olyanok mint a tiéd. Az enyém pl simán rámondta a leletemre, hogy toxémiás vagyok, mert a fehérvérsejtet a vizeletben, ő fehérjének értékelte. 10 esetből 9,9x feleslegesen riogatott, és mondta a hülyeségeit. Mondjuk a fogadott dokim sem rendelt vissza a kötelezőkön kívül, csak ha gond volt. Inkább az orvosoddal van a gond. Gondolom kell a 9000 Ft. Gondolj bele ha csak 10 kismamája van egy hónapban már jó, és biztos nem annyi van.
2011. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Van egy vizsgálat a 13.hetes genetikai uh.Na én arra nem mentem el.Én vagyok az anyja és,ha ne adj Isten down-kóros lett volna akkor is az én gyerekem.Ne akarjanak lebeszélni róla.Kaptam ugyan,hogy hogyan lehet elfelejteni én meg adtam a hülyét...
2011. dec. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön szültem. Itt jóval kevesebb a vizsgálat, orvos nem is lát elvileg, ha minden rendben, csak a szülésznő vizsgál, a terhesség előrehaladtával egyre gyakrabban. Cukorterhelés nem is volt. Én hiányoltam. Vasat néztek valamikor, azt is a szülésznő. Egyszer találta szükségesnek, hogy nőgyógyász is ultrahangozzon, szerencsére mindent rendben talált.

Utoljára a 20. héten volt uh, ezt is keveslem, a szülés előtt szerintem nyugodtan rá lehetne még nézni a babára, ok, a has növekedéséből figyelte a szülésznő, fejlődik-e rendesen a baba, de akkor is keveslem.

A fiam fertőzés gyanúval született, engem kérdezgettek, nem volt-e bármilyen betegségem, gondom, gombás fertőzésre utaló jel a terhesség alatt. Nem volt ugyan, de mi van, ha én nem észleltem tünetet, ezzel, hogy nem vizsgáltak szülés előtt, kockáztatták a babám egészséges születését.


Szóval szerintem jobb az így, hogy többször vizsgálnak, talán az utolsó hónap állandó nst-it tartom soknak és feleslegesnek (a legtöbb eu országban már nincs is), de amúgy hidd el, jobb ez így.

2011. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem speciel nem volt felesleges se a cukorvizsgálatok (5 volt összesen 9 hónap alatt), se a havi uh-k (első 12 hétig minden héten mennem kellett), se az orvosom tanácsai és leleteim ki elemzése. Egyedül talán az AFP-t tartom/tartottam feleslegesnek az előttem leírtak alapján (elavult, stb.).

Én sosem fizettem az orvosomnak 9 hónap alatt, pedig fogadott volt. Nem jártam sztk-s kezelésre (felejtős részemről!), viszont a kórházba jártam be az orvosomhoz. Ugyan van magánrendelése, de sosem mondta, hogy oda mennyünk, mi pedig nem is akartunk.

A védőnőmet havonta 1× láttam a kötelezők alkalmával. Akkor általában közölte, hogy mi nem jó ... ennyit erről.

Mióta megszületett a lányom, egyszer sem találkoztunk vele. Ő nem hív, én meg nem keresem (édesanyám gyermekorvos, így fogom és elviszem bármikor lemérni a súlyát, stb.). A saját gyerekorvosunk (mivel édesanyám etikai kódex miatt nem lehet a mienk) nagyon rendes.


Egyébként csak, hogy értsd miért nem tartom feleslegesnek a vizsgálatokat:

- 3× vetéltem el: első kettőnél időm nem volt 'rájönni', hogy terhes vagyok. Nem voltak semmilyen tüneteim

Harmadiknál pedig 10 hetesen halt meg a magzatunk. Ekkor közölte az orvosom, hogy volt már előtte 2 terhességem...

- Lányunk sürgősségi császárral született 40+5 napra. Orvosom már a betöltött napján vitt volna műtőbe a leletek miatt (katasztrofális volt), de a kórház igazgatósága nem engedélyezte. Várták a csodát.


Végül épp hogy életben maradtunk. Valószínűleg természetes úton többé gyermekünk már nem lehet.

2011. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Atroposz ***** válasza:
Engem az sztk-ban 4 hetente meg ultra hangoznak most már 3 hetente kell menni.Nekem minden ultrahang egy csoda .Én néha a védőnőket tartom feleslegesnek ,de nem szeretnék általánosítani.Nincs fizetett orvosom így is elkel ,hogy lássanak a kórházban a férjem velem lesz ha éppen itthon lesz az sokat számít.
2011. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem az előző terhességnél 6-23 hétig gondok voltak. Egy héten volt, hogy 2x is vizsgáltak, mégis hiába. Sikerült újra teherbe esnem, de most a pénz ellenére is örülök, hogy a doki megvizsgált a 6, 8, 11 héten a menszesztől számítva. Állandóan izgulok, nekem jól jön, hogy tudom minden rendben van most (nem akarom elkiabálni, mert ez a terhesség is vérzéssel kezdődött). Egyébként úgy tudom az Sztk-ás orvosok nem hívják be gyakran a kismamákat (én sajnos kivétel voltam) kivétel, ha zsebbe is adsz, mert akkor érdekük :( .
2011. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja igen az előző terhességemnél másik védőnőm volt, aki nem küldött szinte semmire. Így a sok vizsgálat ellenére lemaradtam pont a 12 heti vizsgálatról, és a 16 heti AFP-ről amire igen is szükségem lett volna. Mostmár nem tudjuk mi volt a gond, hogy nem maradt meg a 22- 23 hetes kislányunk.
2011. dec. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!