Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kevés a magzatvizem és egy...

Anikó1985 kérdése:

Kevés a magzatvizem és egy picit kisebb a baba. A m. vízre szedek gyógyszert szerintetek valami mással még segíthetnék a dolgon?

Figyelt kérdés
Homeopátiás dolgok, tea, vagy gyümölcs ami segít a magzatvíz gyarapodásán és a picim súly növekedésében.
2011. dec. 22. 03:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg gyümölcs, változatos étreend. Ne hagyd ki egyiket sem, se a reggelit, se az ebédet, se a vacsit. És tényleg rengeteg gyümit egyél, tele van vitaminnal. Ananászt, mandarint, narancsot, mindent, amit megkivánsz. Hány hetes vagy?
2011. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy sokat kell inni, sok folyadékot bevinni.
2011. dec. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is kevesebb valamivel, de azt nem mondták, hogy a baba is kisebb. Hány hetes vagy? Annyit mondtak, hogy sokat igyak, mondjuk a 2 liter az nmegvan.
2011. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia, olvasd el ezt: [link] eszerint túl sok mindent nem tehetsz, de persze nem mindegy, mennyire kevés, és hányadik hétben vagy. milyen gyógyszert szedsz?
2011. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Se a magzatvíz se a baba mérete nem vészes azt mondta a doki hogy ne aggódjak nincs semmi baj. Ma vagyunk 29. hetesek. De őszintén, ha nem kéne gyógyszert szednem akkor jobban örülnék, Doxiumot szedek. Sok vizet iszom a min. 2l meg van mindig és a gyümölcsöket sem hagyom ki, meg a kajálás is megy most már Hál Istennek. :) Januárban kell visszamennem, hogy megnézzük a vizet. Remélem a gyógyszer segít és nem csökken a víz hanem nő. A baba méretére viszont sok helyen olvastam, hogy az UH mekkorát tévedhet. Tulajdonképpen 1290 g volt 28 hét és 5 naposan. Csak egy hét alatt 12 dkg-ot hízott pedig azt mondta a doki hogy 20-at kéne, de ez sem ok az aggodalomra, mert az UH tévedhet :) Biztos csak én reagálom túl :)
2011. dec. 23. 07:57
 6/6 anonim ***** válasza:
szia, az nagyon valószínű :) mármint hogy túlaggódod. a magzatvíz folyamatosan cserélődik, ezért a mennyisége nem állandó. nem mindegy, mindig ugyanaz méri-e, mikor sikerül mérnie. nekem azt mondta az orvosom, hogy a magzatvíz mennyiségét igazán kívülről nem lehet befolyásolni sem ivással sem infúzióval sem semmivel, de azért persze meg lehet próbálni. és igen, az uh elég nagyot is tévedhet, a +-10%-ot még rá is írják a leletre. egyébként hivatalosan akkor kezdenek aggódni, amikor a baba mérete az átlaghoz képest két héttel elmarad, de ez nem súlyra vonatkozik, hanem a biometriai adatokra.
2011. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!