Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a Streptococcus szűrés?...

Mi az a Streptococcus szűrés? (GBS) 36hetes vagyok és jöv héten kell mennem. Mit állapitanak meg vele?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hüvelykenetet vesznek, amiben megnézik, hogy benne van-e a streptococcus B. Nálam sajnos volt. Ilyenkor vajúdáskor antibiotikumot kell kapni és mivel én gyorsan szültem, ezért a baba is kapott születés után. Fokozottan figyelik ilyenkor a babát, mert súlyos szövődményeket okozhat. Az újszülöttet megvizsgálják, hogy elkapta-e szülés útján a fertőzést vagy sem, nálunk a szülés utáni 2. napon jött meg az eredmény, szerencsére negatív lett, de volt olyan anyuka, akinek pozi lett.
2009. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Még annyit fűzök az első válaszhoz, hogy ha időre vagy utána születik a manócska, addigra simán ki lehet kezelni, akkor nem kap sem anya sem a baba antibiotikumot.

2009. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Én kaptam, ugyanis az orvosom szerint ha már bekerül egyszer a szervezetbe, akkor onnan soha nem lehet már kiírtani. Az utolsó hetekben való antibiotikumos kezelés az aktív tüneteket, fertőzést szorítja vissza, de még így is marad esély arra, hogy a baba megfertőződik, hiszen mint írtam, a szervezetben attól még benne van.

Ahol én szültem, abban a kórházban minden vajúdó nő kap, akiben kimutatták ennek jelenlétét, attól függetlenül, hogy a terhesség vége felé kapott-e erre irányuló antibiotikumos kezelést vagy sem. Azzal csupán az esélyt csökkentik, de korántsem előzik meg, hogy a baba megfertőződjön.

2009. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!