Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a következménye a babára...

Mi a következménye a babára nézve, ha pár napon át kezeletlen marad a toxémia?

Figyelt kérdés

Fehérje a vizeletben, magas vérnyomás 150/90, és vizes dagadt láb.

A fehérje (elvileg) más okból van a viozeletemben, de mivel eddig nem dagadt a lábam és nem volt magasa a vérnyomásom nem aggódtam.

De már 3 napja egyre magasabb a vérnyomásom. Az eredeti 110/ érték helyett szép lasan egyre többet mértem, most már tartósan 140/ egész nap, és tegnap már a víz is megjelent, ma már csupa dagadt a bokám.


Babám mozog, élénk, semmi gyanúsat nem érzékelek.

Dokihoz még nem tudok menni.


Ha ez toxémia, és pár napig nincs kezelve de nem is súlyosbodik,akkor lehet valami baj?


2011. dec. 26. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
igen lehet,mégpedig komoly.ez nem játék.a fiam napokig nem kapott tápanyagot emiatt,sorvadt,kis súllyal született.(pedig én kórházban voltam,napi 3 nst-t néztek,csak áramlást nem néztek csak hetente,és ez volt a baj).hypotón lett,alig akart elkezdeni mozogni,sokáig gyógypedagógus foglalkozott vele.ha te ezt nem akarod,akkor menj dokihoz holnap.ja és ennél komolyabb is lehetett volna,szerencsére ő szellemileg teljesen ép
2011. dec. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kell vigyázni vele, tényleg!

Én is toxémiás lettem, felment a vérnyomásom és dagadt a lábam, térdtől lefelé, fehérje is volt a laboreredmény szerint, szóval ugyanezek a tünetek, mint neked. Az orvosom úgy fogalmazott, "ezt a terhességet azonnal be kell fejeznünk". Programcsászár lett belőle.

2011. dec. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha gondolod a második ilyen kérdés után is várhatsz még jó sokat otthon!


lehet baj!


menjél orvoshoz!!!

legkésőbb holnap!

2011. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bármikor megindulhat a szülés ha nem kezelik :(
2011. dec. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Holnap a védőnői szolgálattal kezdek, mert nekem csak csuklós mérőm van.


Egyébként pedig azt hiszem félreértés történt. Először nem értettelek kedves 3. válaszoló,de aztán rájöttem,hogy előttem is kérdezett valaki a toxémiáról,de az nem én voltam.


Beléptem és feltettem a kérdést.

Most látom,hogy más is emiatt aggódik.

Én már 37 hetes vagyok.


Minden jót és még 1x köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 27. 02:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azonnal doki, rögtön császározni fognak! Nővéremnek is ez volt, majdnem mindketten ott maradtak:(((( 6 héttel hamarabb lett meg a baba, de már kezdett sorvadni:(A nővérem pedig teljes vércserét kapott és nem hitték volna az orvosok, hogy élve marad!

Szóval nem játék! Szerencsére jól vannak!

2011. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!