Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség vagy sima betegállomány?

Figyelt kérdés

Most GYEDen vagyok az első babánkkal,februárral szeretnék elmenni betegállományba a második babánk születéséig. Számít, hogy sima betegállományba megyek vagy veszélyeztetett terhesnek íratom ki magam?

Hogyan járok jobban(fizetés hány %-át kapom ezekben esetekben)?



2011. dec. 26. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Semmit nem számít. Én is veszélyeztetett voltam a munkám miatt, ugyanannyit kaptam, mint ha simán lettem volna.
2011. dec. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem számít. Táppénz mindkettő.
2011. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Talán azért jobb ha veszélyeztetettnek íratod ki magad, mert akkor nem tud belédkötni az egészségpénztár, hogy miért vagy hónapokat kiírva. De ha a lapodon ott van, hogy veszélyeztetetett akkor egyértelmű. Amugy lehet küldenek egy nyomtatványt, hogy írd le részletesen mi az oka a hónapokon át tartó betegségednek.. Szóval szerintem jobb ha azt íratod, hogy veszélyeztetett terhes. Anyagilag ugyanannyit kapsz. :)


Üdv: 32 hkm

2011. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, anyagilag nem teljesen ugyanannyit kap. Ugyanis a rendes keresőképtelenség betegszabival kezdődik, ami jövedelemnek minősül és a korábbi fizetés 70%-a. Ez 15 munkanapra jár. Ez után jön a táppénz, ami már ellátás, a korábbi fizu 60%-a.

Ha terhesség miatt vagy keresőképtelen, akkor nincs betegszabi, hanem egyből táppénz van.

2011. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ezek szerint nagyon oda kell figyelnem, hogy az orvos veszélyeztetettnek írjon ki, mert így több lesz az ellátás alapja.
2011. dec. 27. 14:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy már a múlt év közepétől a kismamákat egyből táppénzre veszik. A sima kismamákkal is így van vagy csak a veszélyeztetett kismamákkal? Az orvos nekem azt mondta, hogy a sima kismamákat 8-as kóddal írják ki, a veszélyeztetetteket pedig 9-el.
2012. jan. 4. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Én veszélyeztetettnek vagyok kiírva, és 9-es a kód.
2012. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 9-es kód. terhességgel összefüggő keresőképtelenség. Vagyis tök mindegy, hogy veszélyeztetett vagy sima terhesség, ha nem tudod ellátni a munkádat, a 9-es kódot kapod.


Az ellátás alapja ugyanannyi: az igénylést megelőző naptári év napi átlaga.

2012. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!