Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindíg rendszertelen volt a...

Mindíg rendszertelen volt a menszeszem, azt hittem most is késik. Közben kiderült, hogy 8 hetes terhes vagyok! Nagyon sokat árthattam a babának, ha eddig elszívtam napi 1 doboz cigit?

Figyelt kérdés
2008. márc. 29. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megoszlanak a vélemények , de egy biztos ha most le tudod tenni, mindent megtettél,amúgy sok egészséges baba született már dohányos anyukának, de nem használ az biztos.Sztem ha most leteszed, nem lesz baj.
2008. márc. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én is nagy bagós voltam, (napi 1 doboz)és nekem is rendszertelen volt a mensim és én is pont 8 hetes voltam mikor megtudtam hogy terhes vagyok. Nehezen, de sikerült azóta letennem. A baba eröt ad. Üdv 26 hetes kismama.
2008. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát jót biztos nem tettél, dehát nem tudtad hogy mi van! Viszont most a baba egészségének/közérzetének egy jó része rajtad múlik, ezért azt mondom dobd el azt a cigisdobozt! Sok sikert kívánok, és sok erőt! Hidd el, megéri!

34 hetes kismama

2008. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 7 hetesen eszméltem rá,hogy baba van.Addig én is dohányoztam.Volt,hogy én is napi egyett,de szerencsére nem lett baj,csak mostmár tedd le.Vigyázz a baba is hozzá van szokva,így jó lenne ha először csak folyamatosan csökkentenéd a napi adagot,és 1-1,5 hét múlva lenne az hogy egyáltalán nem gyújtasz rá.
2008. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

én inkább azt tanácsolnám ne a fokozatosság elvével mert ritka,ha valakinek úgy sikerül letenni.Azt vagy leteszed vagy nem.Persze ha érzed sok idegeskedés és ugymond elvonási tüneteid vannak inkább szívj el egy egy szálat ezt még az orvosok is jobban tanácsolják.

6 hetes terhes voltam amikor kiderült picur lesz és még 4 hónapig szívtam egy egyet aztán fogtam magam és többet nem gyújtottam rá kipróbáltam úgy milyen.Nekem bevállt már 5 éve nem dohányzom.És egészséges 4 kg-os babám született és ma is egy egészséges tündéri kiscsaj.:)

Sok sikert és boldog babavárást.:)

2008. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia.énis nagy cigis voltam (napi egy doboz)6 hetesen tuti volt a baby!én fokozatosan szoktam le,belekerült egy szük honapba,de sikerült!gondolj a babád egészségére és menni fog! Sok sikert és erőt kivánok hozzá!boldog baby várást!
2008. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem ne a fokouatosság elvét használd, mert itt azért más a helyzet mintha csak a saját szervezeted károsítod. Az egész a fejeddben, a gondolataid által kezdődik. Ne azt mondd, hogy holnap kevesebbet szívok, hanem monn azt, hogy A babám és a saját érdekemben nem szívok többet. Egyetlen szálat sem. És, amikor rád jön a cigizhetnék, mindig mondd magadnak, hogy "A babám egészségét akarom veszélyeztetni?? Nem akarom. Nem kell a cigi!" Szóval az egész hozzáálás kérdése. Persze a nikotin elvonásával hiányérzeted lesz, de szerintem a baba érdekében nem kérdés, hogy kibírja az ember. A lényeg, hogy, ha nem akarod, hogy gyermekednek valami baja legyen (lehet egész életében), mindenképpen mondj le róla. Ha kell kérj orvosi segítséget. Az meg, amit sokan mondanak, hogy "A barátnőm is végig cigizett a terhessége alatt, és egésszséges gyermeket szült" meg ehhez hasonlók, csak a sajátmaguk megnyugtatására valók, mert attól a gyermeküknek ugyanúgy rosszat tesznek közben az ilyen nők. Minden jót kívánok és remélem sikerül. Hát persze, ha igazán jót akarsz születendő gyermekednek. :-))
2008. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!