Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem mozog a baba?

Ha nem mozog a baba?

Figyelt kérdés

Igazából nem is kérdésem van, pusztán leírnám,hogy hogy jártam, hátha valakinek segít és egy tragédiától megóvja.

Szóval terhességem 38. hetében egy nap úgy éreztem,hogy nem nagyon mozog a babám. Előtte nap viszont iszonyatosan aktív volt. Délben még éreztem nagyon gyengén, aztán semmi. De mivel volt otthon szívhangfigyelőnk, amivel meg is volt a szívhang, bár aggódtam, de kicsit meg is nyugtattam magam. Bár egész éjjel nem aludtam! Reggel még mindig semmi, ezért hívtam a védőnőm,aki szerencsére annyit mondott,hogy hívjam a dokim. Felhívtam, aki berendelt fájásmérésre.

Rátettek a gépre,ami stabil szívhangot utatott, mozgást alig. Próbálták mozgatni a hasam, de semmi! 20 perc után úgy döntöttek, hogy sürgősségi császár, mert bár erős a szívhang, nem tudják miért nem mozog.

Hát kiderült. 4-szer volt a nyakán a köldökzsinór. Szerencsére nem húzta meg, lazán volt rajta. Semmi baja nem lett. Áldom az eszem,hogy hallgattam a megérzéseimre és hívtam a dokim. Pedig a férjem még várni akart pár órát. Akkora már nagy baj lehetett volna.

Ezt csak azért írom le,hogy ha valaki úgy érzi,hogy nem, vagy alig mozog a babája, azonnal menjen be a kórházba. Inkább nézzék meg kétszer "feleslegesen", mint egyszer sem és baj legyen belőle!


2012. jan. 2. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a jó tanácsot, igaz még messze vagyok ezektől a hetektől! De ha odakerül a sor, jobban figyelek én is!
2012. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És miért nem UH-tak meg? akkor látták volna a zsinórt. Bár akkor is császároztak volna....
2012. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom! Az uh szóba sem került. De igen, akkor is császár lett volna!
2012. jan. 2. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:
örülök, hogy jól végződött a történet, gratula a babához!
2012. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez bizony tanulságo! A férjem is ettöl fél, sokat emlegeti a köldökzsinort és ha megyünk UH-ra mindig rákérdez, hogy nincs-e a nyakán.

Gratulálok a babához!

2012. jan. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a 34. héten kezdtem aggódni, mert az én babám is keveset és gyengén mozgott. Vártam a "kirúgja a ház oldalát" érzést, de nekem ilyen nem volt.

Hívtam a dokit, berendelt egy vizsgálatra, a diagnózis a következő: kevés magzatvíz, átlagnál kisebb magzat és köldökzsinór a nyakon. Már haza sem engedtek szülésig, így bent töltöttem 5 hetet a kórházban.

Utólag úgy gondolom nagyon jól tettem, hogy bementem. Minden nap többször volt NST és egyéb vizsgálatok, így szerencsére 3 nappal a kiírás előtt egészségesen születhetett meg a kisfiam.

Szóval igen, inkább tízszer feleslegesen, mint egyszer nem, amikor kéne...

2012. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!