Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vállaljam be így a...

Hogy vállaljam be így a kistestvért?

Figyelt kérdés
Előző terhességem egészség szempontjából probléma mentes volt. A szülés is gyorsan ment, 2 óra alatt meg lett a fiam. Egyedül a kórházban töltött napok voltak pokoliak. Rengeteget sírtam, pedig senki nem bántott. Haza akartam menni. Kis koromtól fogva nem tudok sehol sem megmaradni, csakis ahol biztonságban érzem magam. Vagy az otthonomban, vagy egy otthoni emberrel. Lehet, hogy butaságnak tűnik, de számomra ez az az ok, amiért nem nem vállalom be a tesót. Hogy küzdjem le? Igaz csak 3-4 nap de én rettegek a kórházban tartózkodástól. Azt mondták, majd idővel elmúlik. Már 16 hós a fiam és még mindig nem múlt el.
2012. jan. 3. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hirtelen 2 megoldás jutott eszembe, az egyik az otthon szülés.

A másik, hogy a kórházakban szokott lenni VIP szoba, ami ugyan fizetős, viszont pont azért, mert fizetsz, együl vagy benne és ha akarod a párod, vagy valaki, akiben megbízol, veled lehetnek, míg bent vagy. Magánklinikán még ott is aludhat veled.

2012. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ma már lehet otthon szülni is. (habár én ellene vagyok)

de ez egy megoldás. amin jól ellehet gondolkodni.


a másik ha ezt is elveted, akkor biztos, hogy akarsz másodikat? én azt veszem észre hogy aki nem akar nagyon másodikat az mindig kifogásokat keres elöször. Pedig annyira egyszerü, te nem akarsz másodikat és késsz.


a másik megoldás, hogy megszülsz és haza mentek saját felelöségre. (habár én külföldön élek, itt 6 óra megörzés után lehet szabadon távozni, csak otthon gyermekorvosnak kell megnéznie a babát másnap)

Szóval szülj és menj haza.

Mi lesz veled ha mondjuk egy egyzserü dolog miatt korházba kell lenned. Vagy pl mandula mütétje (ami nem nagy dolog) lesz a gyerekednek?

2012. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg keress pszichológust, pár beszélgetés és feloldja benned a stresszt!
2012. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

juj én is ilyen vagyok:))Mindig alig vártam, hogy valaki jöjjön már be a kórházba, és én is sírtam.Kisfiam most 14,5 hónapos, és mi is szeretnénk kistesót.Valahogy csak át tudjuk vészelni megint ezt a pár napot.Amúgy nekem azért ilyen mély nyomot nem hagyott vagy legalábbis már elmúlt.

Tényleg jó ötlet a VIP szoba, ahova bemehet egy családtagod és ott lehet veletek.

2012. jan. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez nem kifogás, tényleg szeretnénk kistesót a fiunknak, de egyszerűen előre rettegek a kórháztól. Ha jól tudom itt nincs olyan, hogy 6 óra megőrzés után haza lehet menni saját felelősségre. Vagy ha van akkor a babát azt hiszem ott kell hagyni. De ennek utána nézek. A VIP szoba valóban jó, de az is csak pesten és a nagyobb városokban van. Hozzánk a legközelebb Szolnok illetve Mezőtúr van.
2012. jan. 3. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Debrecenben is lehet ambulanter szülni, bár gondolom, akkor az picit messze lenne, plusz nem szívesen hirdetem, mert szerintem butaság. Szerintem is a pszichológus lenne a megoldás.


Egy pszichológus, 21 hetes kismami :)

2012. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Járj akár már most utána a lehetőségeknek és ha találsz a számodra kedvező megoldást, akkor már nyugodtan készülhetsz a kistesóra.
2012. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valóban hazamehetsz szülés után, de a babát csak a 4 nap letelte után engedik haza. Legalábbis Zalaegerszegen, 1,5 éve így volt (egy kisebbségi anyuka szülés után pár órát aludt, utána bejelentette, hogy várja otthon az 5 másik, majd jön vissza a gyerekért).


Bevállalod az otthon szülést; utánanézel, van-e születésház a környéketeken (az mégiscsak otthonosabb mint egy kórház); vagy veszel egy nagy levegőt és a gyerek érdekében úgy döntesz, hogy erős leszel és túléled azt a 4 napot, amit bent kell töltened és kész. Szerintem ez a legegyszerűbb út.

2012. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Debrecenben saját felelősségre a baba is hazavihető. (Sajnos.)
2012. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan igy voltam mint te rettegtem,nem a szüléstől hanem a kórházban eltöltött pár naptól.Az élet megoldotta 3 nap helyett több mint 3 hétig kellett bent lennem.Tudom téged ez nem vigasztal de hidd el kibirható,hiszen itt vagyok..:D

Próbálj meg ne erre gondolni amikor pedig már ott leszel úgy is átvészeled.

2012. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!