Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek után Te váltanál nőgyógyá...

Ezek után Te váltanál nőgyógyászt terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 15 hetes terhes vagyok. Az orvosomnál a 10.tehességi héten jártam, azután megbeszéltük a következő időpontot egy hónappal későbbre, a 14. terhességi hétre. Ekkor csinált ultrahangot és megvizsgált, de nem csinálta meg az általában 12.héten szokásos "tarkóredő" mérést, vagy ki hogy ismeri, szóval a Down-kór szűrést. Elvileg még ekkor sem lett volna késő, de eszébe sem jutott. Én megcsináltattam a 12.héten egy professzionális helyen (súlyos pénzekért), ezért nem szóltam neki... de vajon Ti mit tennétek? Szóltatok volna neki? Magánorvosról van szó, maradjak nála? Vagy ha ekkora hibát vét már ne bízzak meg benne?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 7. 14:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%

Ez nem hiba. Egy orvos olyan dolgokat csinálhat amihez végzetsége van. UH vizsgák vannak és ha neki nincs tarkóredöre végeztsége (és miért lenne egy egyszerü normál nögyógyásznak egy genetikai betegségre), akkor ö ezt fel sem ajánlhatja. Habár említeni kellett volna hogy érdemes erre elmenni máshova, de ez nem kötelezö vizsgálat.


A 10-ik hét után a 14-ik heti jön, hivatalosan. laborra elküldött? mert az viszont fontos.

2012. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
A magánorvosod nem tudja megcsinálni a tarkóredő mérést ha nincs olyan speckó gépe. Miért nem kérdeztél rá 10 hetesen hogy meg kell e csináltatnod a kórházban. Nekem a védőnő szólt hogy kérjek időpontot. Ez a genetikai ultrahang és ingyenes 12 hetesen és 18 hetesen csinálják. Csak genetikus csinálhatja. Én a védőnőmet is leváltanám a helyedben, de mondjuk tőlem a dokim is megkérdezte hogy voltam e a kórházban és kérte a genetikai leletet.
2012. jan. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Laborokra elküld? Pl most majd az AFP-re vagy azt is magadnak kell intézni? Meg sem említette, hogy menj majd genetikaira és az eredményre sem kérdezett rá.

Nekem ez fura lenne egy magándokitól, én biztos váltanék. Ez így nekem nagyon nem oké. Még az SZTK-ban is szólnak, nemhogy ha még fizetsz is egy szolgáltatásért. Figyeljen rá oda.

Amúgy az én dokimnak sincs hozzá engedélye, így a 12-ik és 18-ik hetit is kórházban csináltatom, de ő küld oda, a titkárnője kér nekem időpontot és megnézi azokat a leleteket amiket onnan hozok. Ez a minimum szerintem tőle.

2012. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet váltanék! Azért az durva, hogy nem küld sehova. Az én dokim,mindent számon tart,hogy mikor hova kell menjek stb. és kéri is a leleteket.
2012. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%

Ennyi alapján nem biztos hogy nem nézett rá a redőre, egy nagyon gyors mérés az egész. Csak lehet hogy rendben volt és nem mondta. De persze ennek kicsi az esélye. Ha ő nem is szonográfus, egy beutalót kellett volna adnia.


Szóval én váltanék, persze nem mindenáron csak ha van jó tipp. Az én dokim azzal kezdte hogy kezembe nyomott egy terhesgondozási tervet... Még nagyon kis terhes vagy, bárki elvállal.

2012. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
2-ik, nem akarok kötekedni, de nem speckó gép függő a dolog. Én a MÁV kórházban voltam, szerintem rosszabb a gép, mint a magándokimnál, de ott genetikus vizsgált, míg a nőgyógyászom nem genetikus. A 12-ik és 18-ik heti genetikai UH-ot meg csak speckó vizsgával rendelkező nőgyógyász vagy genetikus csinálhatja.
2012. jan. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvosod nem is ért ehhez kutya kötelessége lett volna szólni,hogy csináltasd meg ezt az UH-ot,mert a 12 hetes kötelező és a tarkóredő mérés nagyon fontos,mert a Down kórt 80%-ban már ebből sejteni lehet.Én biztos olyan dokit választanék amilyen az enyém is,hogy ő maga néz meg mindig Uh-on is és nagyon körültekintő.Magán,de nem drága,igaz vidékről írok.

18 hetes km

2012. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
14:15-ös vagyok megint.Azt elfelejtettem írni,h a barátnőm is így járt,h bénázott az orvosválasztással az elején és lemaradt a tarkóredő mérésről és a genetikain+magzatvízvétel derült ki,hogy Down-os a baba.21. héten meg kellett szülnie.Jó esetben ez már kiderült volna a 12 hetin.Én biztos lecserélném a dokit.
2012. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Bocs, ha félreérthető voltam, a lényeg, hogy nem is szólt, hogy "hahó, a 12.héten ezt kellene csinálni!csináltassa meg vagy én megcsinálom!". Ha az első gyerekemet várnám, akkor kimaradt volna egy fontos vizsgálat... AFP-re adott beutalót és vérvételre is elküldött.

Akkor jó magándoki Budán, aki a Jánosban "szültet"? Tudtok?

2012. jan. 7. 14:22
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet,hogy tényleg nem biztos hogy megcsinálhatja.

De én elvártam volna hogy szóljon!

Ha egy ilyen fontos vizsgálatról nem képes ey mondatot megejteni,hoyg ugyan kedves anyuka csináltassa már meg, akkor más hasznos de nem ennyire fontos dolgokról tuti nem fog tájékoztatni.

Hogyan tudsz majd bízni benne ezek után?



Tény, hogy azért a kismamák az alapvető vizsgálatokkal azért nagyjából maguktól is tisztában szoktak lenni, sőt, ha időben kapcsolatba lépnek vele akkor a védőnő is elmond sokmindent.

De én akkor is a maximális tájékoztatást várom el az orvosomtól - amennyiben magán orvosként megyek hozzá.

Az SZTK ellátásról inkább nem mondanék semmit.

2012. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!