Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem szabad terhesség...

Tényleg nem szabad terhesség alatt zöld teát inni?

Figyelt kérdés
Most olvasgatom itt az oldalon,hogy nem.Pedig én egész terhesség alatt napi fél liter zöld teát ittam,Teekanne Zen Chai-t.Mi baj lehet töle?Miért a fekete tea jobb?Vagy a színezett gyümölcsteák?Én azt hittem a zöld tea a legegészségesebb! 36 hetes vagyok
2009. máj. 24. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Tényleg nem szabad. Mert a szervezetből kilöki a nem oda való dogokat. én nagyon szeretem a zöld teát, de nem mertem inni terhesség alatt, mert azt olvastam, hogya magzatot idegen testként kezelheti, és kilökheti
2009. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na most már kezdek nagyon megijedni,hogy esetleg valami baja lesz a picinek ez miatt.Jókor jut nekem is eszembe,de én erre nem is gondoltam,hogy a zöld teábol baj lehet.
2009. máj. 24. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én még ilyet nem hallottam, hogy kilöki a magzatot :S Nekem mindenki azt javasolta, hogy zöld teát igyak, még a védőnők is ezt javasolják. A zöld tea nem koffeint tartalmaz, mint a fekete tea, hanem valami mást, és az nem "túrbózza" fel a bébit. Gondolom azért a zöld teának is van mennyiségi korlátja.
2009. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség,akkor nem mondanák az orvosok,hogy mennyire egészséges.Manapság már minden káros ha hihetünk a médiának!Belegondoltatok,hogy régen is volt tea,mamáink,nagymamáink idejében,még ultrahang sem volt,de mégis egeszséges babák születtek!Ja volt kolbi meg hagyma!:-)Ha mindent amit mondanak nem ennénk és nem innánk,akkor bizony éhen halna minden kismama.
2009. máj. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát most már nagyon érdekel a dolog.Már keresgélek mindenfelé a neten,de csak annyit találtam hogy megoszlanak róla a vélemények a terhesség alatt.

2.válaszolónak ha a védönö is ajánlotta,akkor csak nem lehet belöle baj.Napi fél litert iszom de azt 1 filterrel csinálom.Szerintetek?

2009. máj. 24. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ÁÉn az egész terhesség alatt zöld teát ittam, igaz nem főztem, hanem palackosat. Semmi más nem maradt meg bennem az első 2 hónapban, utána meg minden mástól égett a gyomrom. 9hónapig ittam, a gyerek nem lökődött ki:)Fel sem merült bennem ilyen:)Napi két üveggel ittam, tehát 3 litert naponta.
2009. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajotok nem lesz tőle,nekem most ajánlotta a védőnőm hogy napi 1,5 -2litert igyak mert túl korán elkzdett vizesedni a lában és ez vízhajtó is!!!

23 hetes kismami!!!!

2009. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Akkor megnyugodtam.
2009. máj. 29. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

05:24 14:30-as! Ne kamuzz! 9 hónap után csak kilökődött az a baba! Biztos a zöld tea miatt! :)


Én még nem hallottam róla (ezen a kérdésen kívül), hogy káros lenne, de majd utána olvasok. Olyat viszont olvastam már, hogy semmilyen tisztító kúrát, böjtöt nem javasolnak a terhesség idejére, mivel az valami úton módon a vérbe is bejuttatja a méreganyagokat a tisztulás közben. Hát, én ezt sem tudom, de a csalán teát azért messzire elkerültem a várandósság alatt, biztos ami ziher, pedig szeretem. Lehetséges, hogy valami ilyesmi lehet a zöld teával is? Nagyon jó antioxidáns hatása van... hát nem tudom, nekem nem tűnik veszélyesnek.

2009. máj. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a Te válaszod is!Nekem se tünt veszélyesnek,fel se merült bennem,hogy esetleg valami rossz hatása lehet,mert a zöld teáról csak jót hallani.Itt találtam én is egy hasonló kérdést,éshát meglepödtem rajta.De azóta is iszom,mert van akinek pont a védönöje tanácsolta.
2009. máj. 30. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!