Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki allergiás...

Van itt olyan aki allergiás az epidurállra? Esetleg aki "elv" ből nem kért szülésnél?

Figyelt kérdés
A vegetatívosoknak csúnya mellékhatásai VANNAK az epidurálltól, illetve a neurológiai betegeknél nem is tanácsos be adni. Sajnos én ezek közzé tartozom, és érdekelne h szerintetek kifogom így bírni a szülést? Általában a nagy fájdalmak hatására ájulok ,mert leesik a vérnyomásom , nem tudom ez milyen fájdalom lessz, de ha esetleg elájulok az nagy kockázattal jár? (Nem mindenesetben van ájulás de előfordulhat)
2012. jan. 11. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Én jobban féltem az epiduráltól mint a fájdalomtól :)


Teljesen kibírható. Az utolsó fél órában gázzal csillapították a fájdalmat, az nagyon jó volt, kitolásnál semmi nem kellett. Csodálatos élmény volt mindkét szülésem.

2012. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy bármilyen fájdalomcsillapítót kérjek. Kétszer szültem. Orvossal kell konzultálnod.
2012. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Kétszer szültem, nem kértem fájdalomcsillapítást. Nem elvből, és nem is vagányságból, hanem csak úgy. Kibírtam a szülést, és fel se merült bennem közben sem, hogy mégis kéne az epidurál. Jó volt így.
2012. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Én is jobban féltem a gerincbe bökéstől, mint a szüléstől. Így fel sem merült bennem. Összesen 11 órát vajúdtam, ebből 7 órát oxitocinnal. Meg kézzel tágítás, meg méhszáj lazító injekció, szóval csupa "kellemes" dolog. Mégis kibírtam, szerintem simán ki lehet. Még a fájások közben sem gondoltam arra, hogy milyen jó lett volna kérni.
2012. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia!Mindenkinél szerintem más!Nekem is az utolsó fél óra volt nagyon rossz de a toló fájásokat meg már nem éreztem mert ugye dolgom volt!Szerencsés vagyok semmilyen fájdalom csillapító nem kellett!Csak nyugalom és figyelj a légzésre tényleg használ!Nagyon boldog baba várást és könnyű szülést kívánok! :)
2012. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Hú hát nem tudom én még nem ájultam el fájdalomtól. Mindhárom gyerekemet fájd.csill. nélkül szültem egész egyszerűen azért mert nem volt más lehetőség (egy darab anesztes volt a kórházban amikor szültem és ő épp egy császárnál volt bent) így az első szülésemnél nem volt semmi fájdalomcsillapítás a többinél meg már úgy voltam hogy csak kibírom azokat is.

Itt vagyok látod:) Szóval túl lehet élni:) Ráadásul 3 gyerekem van:)

De nyilván fáj, igen, nagyon fáj, életemben semmi se fog úgy fájni azt gondolom max ha haldoklom. De elmúlik és utána mintha elfújták volna:)

2012. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akik epidurált kaptak , mind azt kérdezgetik tőlem hogy hogy fogom kibírni, stb stb. Gázzal csillapították? tehát alkalmaznak más fájdalomcsillapítót is ami nem ilyen brutális mint az epidurál? Attól félek hogy nem fogom kibírni. A terhességem alatt eléggé érzékeny lettem a fájdalomra, egyébként elég magas volt a fájdalom küszöböm.
2012. jan. 11. 14:31
 8/18 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem akartam fájdalomcsillapítást, vagy akármi más beavatkozást (pl gátmetszés), egyszerűen meg akartam élni az egészet minél természetesebben. Mondjuk nem is adtak volna semmit, mert mire bekerültem a szülőszobára, már olyan előrehaladott állapotban volt a vajúdásom, hogy nem lett volna rá idő.


Abszolút kibírható, csak nem arra kell koncentrálni, hogy "uramisten ezt nem élem túl", hanem arra, hogy a fájás JÓ, és minden egyes görcs előreviszi a folyamatot, aminek a vége hatalmas megkönnyebbülés. Nem lesz időd elájulni. :) Sokkal elfoglaltabb leszel annál: végig arra fogsz koncentrálni, hogy jön-jön-jön a fájás, most kell kibírni, uhh, már múlik-múlik-múlik, lehet pihenni picit. A kitolás meg már maga a megváltás, a vajúdáshoz képest.

2012. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Én nemn kértem semmit és kibirtam én a gerincbe bökéstől jobban féltem volna.De fel sem merült bennem hogy kérjek.Igaz nagyon hamar könnyen megszültem gátvédelemmel és sikeres volt.De gondolom máshogy áltam volna ha 24 órát vajudok vagy nem tudom igy nekem jó volt hogy nem kértem kibirtam nem volt olyan fájdalmas mint amire számitottam...Könnyü szülést kivánok!
2012. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Kedves kérdező. Szerintem ne aggódj emiatt. Hidd el ha ott leszel észre sem fogod venni, hogy jaj na most kellett volna az epiduráll... végig azt tartottam szemem előtt és arra gondoltam végig, hogy minden egyes fájás azért van, hogy minden pillanattal közelebb kerüljek a babámhoz. Te is koncentrálj inkább erre, és bár igen fáj a szülés, de nem kibírhatatlan. Szülés közben tuti nem fog a vérnyomásod leesni, így szerintem elájulni sem fogsz, sőt igazán időd sem lesz rá. boldog babavárást
2012. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!