Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhes valaki miért lesz...

Ha terhes valaki miért lesz néha egy sötétebb csík a pocakján a köldökétől?

Figyelt kérdés

...és a pocak "meddig tart"? mármint hogy a p.ncinak az a szőrös része is kiáll és ott kezdődik a pocak, vagy kicsit följebb?

és mikor a baba mozog az a hason is látszik, hogy éppen melyik oldalára ment a baba?

és mikortól nem tud valaki oldalt fekve sem aludni? és tényleg nem szabad baloldalt aludni, mert megnyomódik valami ér és a baba nem kap táplálékot v. levegőt v. ezt csak úgy mondják?

kíváncsi vagyok


2012. jan. 11. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:

A sötét csíkot meg általában a hiperpigmentációt a hormonok okozzák, a has formája alkati kérdés, van, akinek lentebbről kezdődik, van, akinek fentebb. A végére egészen lentről dudorodik. Az is alkati kérdés, hogy ki hogyan tud aludni, a háton fekvést nem javasolják, mert a baba nyomhatja a vena cava inferiort, ettől nő a pulzus, és légszomj is lehetséges. Nekem a 21. héttől látszik hogy merre jár a baba, addig csak éreztem.


22 hetes kismama

2012. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A linea negra én is úgy tudom, hogy a hormonoktól van (nekem is) a pocak pedig a 30 hét után lesz látványosabb és akkortól áll ki a punci "szőrösebb" részénél is. A kicsi mozgását én szintúgy a 29-30 héttől látom a hason és igen, mostmár lehet tudni, hogy melyik oldalra helyezkedett el, ott keményebb a has, sőt van, hogy ki is tolja egy-két testrészét.

Nekem kábé a 26-ik héttől kényelmetlen mindenhogyan, éjszaka folyton fent vagyok, mert vagy pisilni kell, vagy feszít a medencecsontom, amiért a lábaim egymáshoz érnek vagy elzsibbad valamelyik testrészem az ödéma miatt és azért kelek fel. Sok forgolódom és az is nehézkes mostanra a baba súlya miatt.

Én pont úgy tudom, hogy a bal oldalt célszerű feküdni (a has növekedésével együtt a pocak alá tett párna is kényelmes), mert így könnyebbedik a légzés, és a méhlepény is így kap elegendő mennyiségű vért.

Háton nem jó feküdni, mert a baba nyomhatja a súlyánál fogva az ütőered, ami szédüléshez, rosszulléthez vezethet. De egyébként mindig úgy feküdj, ahogy kényelmes, ha tudsz háton aludni, aludj háton, csak a fejed és a hátad legyen magasabban a pocakodnál.

Boldog babavárást kívánok.

33 h km

2012. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a bal oldaladon érdemes pihenni meg aludni is, mert úgy a legjobb a vérkeringés. Illetve háton akkor, ha nem vagy teljesen vízszintben, mert akkor valóban elnyomhatsz egy fontos eret - ahogyan azt előttem is írták. Én például egészen jól rá tudtam szokni a bal oldalon alvásra, pedig ezelőtt mindig hason aludtam. Az átállásban nagy segítségemre volt a szoptatós párnám - ami olyan fajta, amiben apró kicsi gyöngyök vannak -, ezt ugyanis be tudom úgy gyűrni a hasam alá, hogy teljesen felveszi annak az alakját, és baromi kényelmesen megtámasztja. De a szopipárna sem jön be mindenkinek, a sógornőm például nem tudott mit kezdeni vele...


36 hkm

2012. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!