Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, milyen gyakran küld...

Lányok, milyen gyakran küld el benneteket a nőgyógyász toxoplasma vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Nálunk (Szerbia) az is megtörténik, hogy némely orvos nem is küld el egyáltalán, csak ha emlékeztetik. Milyen gyakran érdemes elmenni erre a vizsgálatra?
2012. jan. 11. 21:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Engem a védőnő küldött el, eddig 2X. Nem kellett kérnem sem. A dokim nem is foglalkozik ez ilyenekkel, max ha már megvan az eredmény, akkor vet rá egy pillantást.
2012. jan. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is Somogy megyei vagyok, Siófok környékéről. Nálunk az első vérvétel alkalmával rögtön nézik, tehát ingyenes, nem kell külön kérni. Én már átestem rajta (kisvárosi vagyok, cicáink mindig is voltak, meg hát ugye mástól is megfertőződhet az ember), így védett vagyok, és a védőnőm azt mondta, hogy így a Baba is az. Úgyhogy nekem nem kell mennem kontrollra. Akik nem estek még át rajta, ők azt mondták, hogy nekik nézik folyamatosan a terhesség alatt, azt nem tudom, milyen gyakran.

31h kismama

2012. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amikor terhes voltam, a lányom kapott egy nyuszit a rokonoktól. Direkt megkérdeztem a nőgyógyászt ÉS az állatorvost, mindkettő azt mondta, hogy csak a macska veszélyes. Ugyanis a többi kisállat nagyon gyorsan belepusztul a betegségbe, a macska viszont hordozó.
2012. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A toxoplasmáról még annyit: 16 éve van macskám, ugyan ennyi ideje lovagolok és fordulok meg állattartó telepeken, amiken azért a rágcsálók bőven jelen vannak....Itt szunyókál mellettem a macskám (7 éves), bár nem kijárós cica. Kértem a vizsgálatot, már 2x csinálták, de kérni fogom a vércukros vérvételnél is. Negatív lett, soha nem estem át a fertőzésen, pedig a raktárunkba hemzsegtek az egerek, az istállóban a patkányok... Esély a fertőződésre sokkal nagyobb a nyers csirkehústól, zöldségektől. Nekem az állatorvosom( neki e téren jobban hiszek) csak annyit mondott, hogy kijárós cicákkal ne most barátkozzak, az almot a párom cserélje, fokozott higiénia: külön zöldséges és húsos deszka, gyakori fertőtlenítés, lehetőleg a kézmosó is fertőtlenítős legyen. Falun sem nagyobb az esélye a fertőződésnek, nem beszélve arról, hogy bár nem vallják be, de a boltok raktáraiban sem kell a rágcsálókat nagyítóval keresni...
2012. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Látom, régi a kérdés, de hátha érdekel valakit.

Doki, védőnő magától nem küld (2016), neked kell kérni a beutalót a vérvételessel együtt, és csekken befizetni 5000 Ft-ot. Csak így kapod meg az eredményt.

Hozzáteszem, én is teljesen biztos voltam abban, h átestem rajt (kertesház, sok macska, kisállat, gyerekkor a 80', 90'-es években :)), de azért megcsináltattam, és kiderült, h nem fertőződtem meg soha még...

Várandósságom alatt nem csókolgattam a macskát annyit, meg még jobban vigyáztam a húsokkal, de ennyi volt a védekezés...

2016. jún. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

2012- ben szültem. Akkor a terhesség alatt kétszer küldtek el. Nem gondoltam volna,de én se estem át még rajta (pedig macskánk mindig volt, és igazi ásós gyerek voltam).

Most kérni kellett az orvostól a beutalót, de fizetni nem kellett,így is kiadták a leletem. Szerintem ezt is kórháza válogatja.

2016. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!