Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki leirna nekem a terhesse...

Valaki leirna nekem a terhessegi cukorbeteg dieta lenyeget? Esteleg minta etrend?

Figyelt kérdés
Nem magas a cukrom szerencsere, de nagyon vigyaznom kell hogy mit eszem, mert tulsulyos vagyok. Elso gyermekemmel aki most egy eves 25kg-ot hiztam, azota is van rajtam eleg...
2012. jan. 15. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Terhességi cukorbetegségnél elsősorban a szénhidrát bevitel van szabályozva, ami nem több mint átlagban 180 gramm/nap. Ez el van osztva egész napra. Reggeli reggel 7-kor 40 gramm, tízórai (tízkor) 20 gramm, ebéd egy órakor 60 gramm, uzsonna délután négy órakor 20 gramm, vacsora este hétkor 30 gramm, utóvacsora este kilenckor 10 gramm szénhidrátot tartalmazhat. Létezik szénhidrát táblázat, amiból ki lehet számolni, hogy melyik élelmiszerből mennyi fogyasztható.

Itt van szénhidrát táblázat, hogy 10 deka élelmiszer, hány gramm szénhidrátot tartalmaz. [link]

Pl.: 1 zsemle 30 gramm szénhidrátot tartalmaz, 10 deka ananász pedig 12 grammot tartalmaz. Ez alapján ki lehet számolni az étkezés adagját. Túlsúlyosaknál kerülendők a nagyon zsíros ételek, húsok.

2012. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha túlsúlyos vagy, elég a 160 g CH is.
2012. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt egy diabetikussal kéne megbeszélned, mert az, hogy mikor hány g szénhidrátot eszel, a cukor eredményeidtől függ. Nekem magas volt, nem voltam túlsúlyos, mégis többször állították terhesség alatt. Az se mindegy mikor mit eszel, nekem például a tejterméktől reggel felment a cukrom.
2012. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nem tudok dietetikussal beszélni, és a cukromat sem mérik, külföldön lakom és itt nem szokás :( 168cm vagyok és 82kg
2012. jan. 15. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi látom, hogy nincs cukrod, akkor amit az első írt jó. Figyelj rá, hogy napi 5* egyél, ossz be 160g szénhidrátot. Minta étrendet nem írok, mert ha te állítod össze, jobban rögzül és könnyebb lesz.
2012. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!