Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kellett a terhesség alatt DJ...

Kellett a terhesség alatt DJ katéter, mert a babád elnyomta a húgyveztéked? Mesélnél?

Figyelt kérdés

Nekem fent van már dec. 25 óta,csak tapasztalotakat várnék!Alevételről/cseréről...


Köszi


2012. jan. 18. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt, fent 24 hetesen volt egy jó kis vesegörcsöm akkor kórházba kerültem kaptam egy katéterr egy hét fekvés, uyge kidrült ,hogy az a gond,hogy a bab elnyomja a hugyvezetékez és ezért volt a gyulladás, utánna kaptam ezt a katétert ami helyettesíti a hugyvezetéket, egyzser cserélték ki a terhesség alatt, nem volt semmi különös, kicsit kellemetlen, aztán a szülés után mikor már jól voltam visszamnetem az urológiára és kivették, és mondák,hogy örülhetek ,hogy nem lett semmi bajom mert már rég ki kellett volna venni, mert van egy bizonyos idő amíg fent lehet aztán cserélni kell, bár ezt nekem nem mondták, hogy mennyi idő ez, a terhesség alatt is csak egyzser cserélték ki ahogy írtam is.Azóta sem volt semmi vese problémám, úgyhogy biztos,hoyg a baba okozta.
2012. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam is tutia baba okozza!3 hónapig maradhatfent (bár van többféle is némelyik kevesebb ideig)


ÉS mikor cseréltékakkor is be kellett feküdnöd?Vagy ambulánsan csinálták?


Ésmikor szülés után levették?Akkor ugye nem kellett már befeküdnöd?


Nekem mire elértük,hogyfeltegyék majdnem le is állta vesém,mert nem akarták 8 nap görcs után feltenni! :(

2012. jan. 18. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem amikor cserélték már nem kellett befeküdni, csináltak egy vizelet vizsgálatot, egy ultrahangot a vesémről és aztán kicserélték. Szülés után ugyanígy.Mondjuk sokat kellett várni nagyon, a kutya nem foglakozott vele, hogy nemrég szültem és mennem kellenne haza fele a gyerekhez mert ugye szopott, pedig direkt szóltam,úgyhogy egy egész délelőtt ott ücsörögtem mire bejutottam..

Én miután bementem a kórházba mert a háziorvos azonnal odaküldött,egyből vizelet vizsgálat( 4 keresztes vizelet)katéter amivel csak feküdni tudtam,borzasztó volt két napig azt hittem meghalok úgy görcsölt a vesém (majdnem felért a szüléssel akkora fájdalmam volt), kaptam antibiotikumot, aztán egy hét után rendbe jöttem, és aztán megkaptam ezt a DJ katétert, utánna a terhesség alatt egyszer volt még baktérium a vizeletemben ekkor megint szednem kellett antibiotikmot, de ezen kívül a katéter felhelyezése után hál istennek nem volt többet problémám.

2012. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mi is a körzetit hívtuk,mikor 20 hetesen begörcsölt a vesém,Ő mentőt küldött (vasárnap volt)A nőgyógyra vittek mivel terhes vagyok :(

Urológus 2 nap múlva jött :(

Végül kihozott a férjem a kórházból,és magán mentünk el egy urológushoz,aki elintézte,hogy mikor nincs bent a főorvos feltegye egy ismerősurológus!

Ígykarácsonykor végrefeltették!Deén addig csaknégykézláb bírtam lenni,semmi gyógyszernem használt,de nem is nagyon örültemhogy adnak!

Nekem nagyon rossz volt a "műtét",mertb iot a műtőben csinálják!Másfél óra alatt az 5. katéterrel sikerült feljutniuk!Nekem elég könnyű szülésem volt...

Így ezengem1000 jobban megviselt!:(

Nekem azóta is folymatosan fáj a vesém,de legalább a pisilés nem fáj már! :)De természetesen elviselhetőa fájdalom!


Köszönöm,hogy válaszoltál! Szép estét!

2012. jan. 18. 20:25
 5/5 Alexa00 válasza:

Szia!

Igaz hogy ma már ezer százalék hogy túl vagy rajta. De hátha valakinek tudok segíteni.

Nekem decemberbe 20h terhesen rakták fel a DJ katétert. Nagyon beteg voltam 39 fokos lázzal és iszonyú derék fájdalom. Ki is száradtam úgy kerültem be a kórházba. Ahol elkezdték az antibiotikum kezelést vénásan mert nagyon magas volt a gyulladás. Ki derült hogy vesemedence gyulladásom van. Napokig csak antibiotkumot kaptam napi 3x. Aztán elküldtek urulógiai ultrahangra ahol kiderült hogy a gyulladást az okozza hogy a baba elnyomja a húgy vezetékemet. Ezért aznap még meg is műtöttek. Nekem nagy fájdalom bírásom van, de ez még nekem is fájt. Legalább fél órát biztos a műtő asztalon feküdtem. De én azt végig sírtam és végig azt mondtam hogy én ezt nem akarom. Az orvos meg is sértett lent, így körülbelül majdnem 2 hét volt a felépülésem. Ekkor 2 hetet voltam a kórházba. Februárban kellett vissza jönnöm a katéter cserére, decemberbe amikor megkaptam a Záró jelentést azt mondták hogy ha minden rendben lesz akkor nem kell bent maradnom, kicserélik és mehetek is haza. Én így is készültem. Reggel a párommal elmentünk az osztályra, egészen fél10-től fél2-vártam. Éhesen és szomjasan. Már meguntam hogy senki nem néz ember számba így oda mentem egy nővérhez és mondtam neki hogy műtétre jöttem volna. Azután kb 10 percre behívtak. Kaptam egy szobát egy kórházi ruhát és mondták hogy 15:00-fele visznek el a műtőbe. Szerencsém volt fél3-kor elvittek a műtőbe. Nagyon féltem, hiszen tudtam mi vár rám. A műtét előtt az orvos oda jött mondta ez most nem fog addig tartani. Így egy kicsit megnyugodtam. KÁR VOLT. Több mint 1 órát voltam a műtőbe, 2x esett le a katéter. Maga a pokol volt, nagyon fájt. Ordítani tudtam volna. Meg is sértett ismét, nagyon sokáig véreset pisiltem és nagyon fájt is. A vesém a műtét után még 3 napig fájt. Szerencsére már csak szülés után kell levenni. De én azt mondtam a páromnak ennél a cserénél hogy nekem levenni csak érzéstelenítő vagy altatás közben fogják. Mert én már nem akarom egyáltalán átérezni mégegyszer ezt a pokoli fájdalmat.

De ez saját tapasztalat.!

2020. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!