Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességet úgy az utolsó...

Terhességet úgy az utolsó mensi, első napjától kell számolni? Az nekem Nov29 volt. De mivel a peteérésem csak Dec18-20-ig volt úgy számoltam. Akkor csak 5hetis terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem,mert nem volt még csak petezsák a UH és lehet, hogy ezért mert később fogant meg?
2012. jan. 19. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen az utolsó menszesztől számolják, 7+2 napos vagy a menszesz szerint.
2012. jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi 7+2 hetes
2012. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de akkor az nem számít hogy csak 18-án hajnalban voltunk együtt és akkor termékenyültem meg.
2012. jan. 19. 14:11
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert még nincs csak petezsák volt az uh 10mm.
2012. jan. 19. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Van olyan doki, aki ezt figyelembe veszi, és van, amelyik vaskalaposan ragaszkodik a menstruáció szerintihez.

Akkor legyél majd résen, ha be akarják indítani a szülést feleslegesen. Mert sajnos ez előfordulhat. Ha oda kerülne a sor, majd mondd a dokinak, hogy Te pontosan tudod, mikor volt az aktus, és hogy korábban nem voltatok együtt...


Amúgy meg egész terhesség során ez nem számít. Az AFP az egyetlen vizsgálat, ahol pontosan 16 hetesnek kellene lenni elvileg, de az meg egy tök elavult vizsgálat, az eredmény se számít...

2012. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D
2012. jan. 19. 14:16
 7/9 anonim ***** válasza:

szia! Nekem nov30 az utolsó menzi, és ma 9mm élő embryio uh szerint. Nekem össze vissza volt a menzim, azt sem tudom mikor eshettem teherbe.

Elvileg dec 14-én, de előtte csak 3 nappal voltunk együtt, úgyhogy nem tudom. Neked később volt szerintem.

2012. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy mindenképpen az utolsó mensi alapján számolnak. Nekem is így van, pedig tudom, hogy később lettem babás. Így az ultrahangon is mindig kisebb pár nappal, mint amennyinek a mensi szerint kellene lennie. Én (többek közt ezért is) csak a 9. héten mentem először nőgyógyászhoz.
2012. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először nekem is a mensihez akarták nézni, de már az első vizsgálaton szóltam, hogy a ciklus 26. napján eshettem teherbe (hőmérőztem és világ életemben hosszú ciklusaim is voltak). A doki figyelembe vette, de először a mensi szerinti kiírást vette figyelembe, de szólt, hogy az én általam mondottaknak megfelelő méretű a baba. Aztán a 12 hetes UH-n méretek alapján pontosították a korát (arra, amit én is számoltam) és már ez került a kiskönyvembe is.
2012. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!