Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukor vizsgálatra megyek...

Vércukor vizsgálatra megyek védőnőhöz. Miért kell tejet és zsemlét enni előtte?

Figyelt kérdés
Soha nem eszek zsemlét. Inkább magvas valamiket. most kényszerítsem magam a zsemlére. Nem kívánom!
2012. jan. 23. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
ihatsz 75 gramm szőlőcukros vizet is, az rosszabb, hidd el. Ez a terheléses vércukormérésnek a kellemesebb formája.
2012. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát akkor egyél magvas zsemlét. A lényegen nem változtat.


És a rendes cukorterheléses vizsgálat ezerszer rosszabb, hidd el, inkább kérnéd a rendes zsemlét, mint a glükózoldatot:(

2012. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is örülj a zsemlének.
2012. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

ha nem kívánod akkor ne edd meg, mert csak hányingered lesz tőle.


Nekem is azt mondta mindenki, hogy borzalmas rossz lesz a cukros víz, ehhez képest semmi nem borzalmas nem volt benne. Miután megittam még ittam rá pár korty sima vizet és nem is éreztem azt az édes ízt.

2012. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, ha valaki, akkor én aztán folyamatosan undorodok kb. mindentől a terhességem alatt, de most komolyan, nem lehet megenni egy kiflit és zsömlét, ha az ember összeszorítja a fogát? Nehogy már ez gond legyen...
2012. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A "miért" re kerestem a választ. Nem kiosztást kértem. de köszi utolsó.
2012. jan. 23. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Először leveszik éhgyomorra, aztán enned kell zsemlét és 2 dl tejet, aztán 2 óra múlva megint leveszik a vért. Ki lehet bírni. Ez a terheléses cukor vizsgálat, ami kötelező. A védőnő nem mondta el?
2012. jan. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hu, itt mindenkit leszavaztak, de azert valaszolok

1. lepesben ehgyomorra vért vesznek

2. lepesben megeszed a zsemlét, iszod a tejet, es varsz egy órát

3. lepesben megint vert vesznek toled


megnezik, hogy a glukoz szinted, mennyit változott, meg meg par dolgot.

a zsemle-tej kombóval ki tudjak szurni, ha gond van, nem olyan pontos, mint a szolocukros vizsgalat, ezert ha gyanakodni fognak valamire, akkor ugyanezt megismeteltetik szolocukros lotyivel (sok kismamanak cska a szolocukros lotyit adjak, szerintem "emberbaratabb" a zsemle-tej). szerintem a magvas zsemlet is nyugodtan eheted, csak szolj a dokidnak, hogy nem sima zsemle volt.


a cukros lotyibe tehetsz citromlevet, ha esetleg megis azt valasztanad, allitolag attol ihatóbb, de ha nem kevergeted nagyon gyorsan, akkor megszilardul, darabos lesz, es szornyu rossz (inzulinrezisztenciam van, nagyok sok ilyet kellett innom, kimondottan jobb a zsemles verzió)

2012. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok, 2 órát kell várni, 1 hete voltam éppen.
2012. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Na nálunk meg ugy volt, hogy reggel nyolckor megettem egy kiflit, ittam két dl tejet, és rá egy órára vették le a vért. Előtte nem volt vérvétel sem. 25hkm
2012. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!