Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magasvérnyomásos kismamák...

Magasvérnyomásos kismamák kérlek erősítsetek meg lelkileg egy kicsit! Ugye nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés

A terhességem elején kezdődött a hypertóniám dopegytet szedek,gyógyszerrel 135/90körűl van.Ma azt mondta a nőgyógyászom ,hogy a 3,trimeszterben szokott magas lenni a vérnyomás és most vagyokk 22 hetes és folyamatosan emelkedik ami nem jó.kapok 24órás monitoringet.Már most 8kg ot hiztam ebből 4kg ot 3hét alatt ez is aggasztja.Fehérjét még csak most fognak nézni.Nagyon félek,hogy baj lesz.Minden kismama boldogan jön ki az orvostól én mindíg sírok.Nem tudom boldogan megélni a terhességem pedig ennek kellene lenni életem legszebb időszakának.,de hogy mikor állandóan ilyesztgetnek és rettegem.


22hkm


2012. jan. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a fontos, hogy folyamatosan figyeljenek, és észrevegyék hogy van e valami baj!

Én megértelek, mert túl estem egy amniocentézisen 20 hetesen(down kór gyanús baba 27 évesen), aztán 24 hetesen magas lett a terheléses cukrom, így diétára fogtak,(pont karácsony előtti időszakban) és a 30. hét körül meg 140/90 felett volt a vérnyomásom, így szedem én is a dopegytet, itthon néznem kell a vizeletemet minden nap a fehérje miatt, a dokimtól kaptam hozzá oldatot, és iszonyat vizesedem is! Persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb, csak azért írtam le, hogy megértelek, én is sokat voltam/vagyok lehangolt ezek miatt, főleg amikor a sok boldog kismamát látom, akiknek meg semmi bajuk és mégis panaszkodnak.

Kitartás, ne félj, az csak jó, ha az orvosod így odafigyel már most ezekre a jelekre, így meg tudja előzni majd, hogy ne legyen baj!


36 hkm

2012. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem fogd fel úgy, hogy figyelnek rád, rátok, és arra, hogy ne legyen gond. Viszonylag gyakori problémával küzdesz, az orvsok nem ijesztgetnek, mindössze a realitásokra hívják fel a figyelmed. Jó kezekben vagy, gondolj arra, hogy ott nő a picúr, mozgolódik, és napról napra közelebb vagy a születéséhez. :)


Sok boldogságot, és kitartás!


24 hetes kismama

2012. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is magas vérnyomással küzködtem. Dopegitet és Corinfalt szedtem rá. Mondjuk nekem a 3. trimeszterben jött elő ez az egész. Fehérje sose volt a vizeletemben és sosem éreztem magam rosszul a vérnyomás miatt. Pedig volt, hogy mértem 160-at is még a gyógyszer mellett is. Kórházban is voltam emiatt. Szerencsére minden más rendben volt. 2 hete született meg a kislányom, minden rendben volt. Az utóbbi pár napban mérek újra jó értékeket, 110-120-at. Azt mondta az orvos, hogy van, hogy a hormonok emelik meg a vérnyomást. Kitartás, ha kontroll alatt vagy, minden rendben lesz. Ja és ajánlott diétásan étkezni, ügyelni a kalóriabevitelre. Kerülni a sósat, édeset, inkább csirke-pulyka, tejtermékből is inkább a 1,5-ös. Tésztát, tejfölt én nem is ettem.
2012. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Reméljük nem lesz, ezt előre nem tudni. Nekem elsőnél is magas volt már a 20.héttől a végén már a gyógyszer se vitte le , emiatt indították a szülést, közbe rángógörcs stb, majdnem belehaltunk, másodiknál a 12.héten kezdődött a vérnyomás gond, 4x2 dopegit plussz cordaflex,állandó fehérje kontroll stb. Nem értem miért csak most fogják nézni a fehérjét a vizeletedbe, nálunk a védőnő minden tanácsadáson nézi az elejétől fogva, máshol is ez lenne az alap. Nekem találtak benne így felírták a tüdőérlelőt a gyereknek, ha bármi lenne ne legyen gond.33.hetes
2012. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!