Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetesen sok kemenyedes,...

33 hetesen sok kemenyedes, alhasi mensis fajdalom, derek fajas. Volt valaki hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

Kerlek ne azt irjatok, h menjek dokihoz. Tegnap reggel jottem ki a korhazbol. Tegnapelott delutan mentunk be, mivel 2 oran keresztul 3 percenkent kemenyedett a hasam. A ctg 40-70 kozott fajast mutatott, bar azt mondtak, ennek semmi jelentosege, mert van aki kevesebbel szul, es van aki ennel tobbel sem. Viszont ok is meglepodtek, mert pont 3 percenkent jottek a kemenyedesek. Kaptan meg akkor este egy tudoerlelot, aztan befektettek, nem tudtak, h szules lesz e belole vagy sem. Akkor voltam 32 het 5 napos, ma toltottem be a 33at. Infuziot nem kaptam, kulfoldon elek, nincs visszatartas. Vettek huvelykenetet es vizeletet, nehogy valami fertozes legyen, ennek eredmenyet meg nem tudom. Ejjel 2kor szuntek meg a 3 perces kemenyedesek, amik delutan 3tol tartottak, ez igencsak 9 ora. Viszont a mehszaj nem nyilt ki, vagyis meg mindig 1 ujjbegynyire van nyitva, amire azt mondjak, h 2. terhessegnel normalis. Tegnap reggel kaptam meg egy tudoerlelot, s mivel kozel lakunk a korhazhoz hazaengedtek. Kemenyedesek most ritkabban vannak, viszont el kezdett fajni mensisen a hasam es a derekam. Nagyon felek, h koraszules lesz belole. Sajnos a kislanyomat is 35 hetre szultem, es azt mondtak, emiatt is nagyobb az esely, plusz h mar a mehem mar most igy viselkedik.

Volt meg valaki igy? Szerintetetk huzhatom meg legalabb 2-3 hetet? Magnezimot itt nem adnak, en eddig a beres magne b 6bol 3at vettem be, most 4et veszek, vagyis 1000 mg ot.



2012. febr. 1. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A második terhességemnél én is így voltam. A 32. héttől voltak ilyen tüneteim. Többször voltam orvosnál,de mindig hazaküldött. Nekem azt tanácsolták mindig,hogy egy meleg ülőfürdőt vegyek,ha elmúlik akkor csak jósló volt. Mindig segített. Hozzáteszem paramami vagyok és 2-3 naponta ott voltam a dokinál. :)

40+ 4 napra szültem.

Kitartást!!

2012. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom...:S Én pár nap múlva szülök és nekem is a 32. hét környékén folyamatos keményedéseim voltak+fájások,de én nem kaptam rá semmit.Most,szülés előtt pár nappal,meg semmi. :( Én azt olvastam,hogy a MagneB6 nem a legszerencsésebb választás terhesség alatti magnézium pótlására.Egyrészt,mert ugye sokat kell bevenned ahhoz,hogy a "megfelelő" magnézium szinted meglegyen;másrészt pedig másképpen szívódik fel.Terhesség alatt sokan a Magnerotot szedik,én is.Napi 2 és szerintem teljesen jó.Elhiszem,hogy nem szívesen mennél vissza a dokihoz,de lehet csak az volna a jó megoldás.KITARTÁST Neked!!
2012. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom, h irtatok, megnyugtato tud lenni ha mas esetet olvasom.

Itt nem is tudjak, h en szedek amgneziumot, mert tiltjak. Szoval nem mehetek vissza, h kerek mast vagy tobbet. Ezt is otthonrol hozattam, mert amit itt lehet kapni, meg ilyen sincs. Sajnos ahhoz amit te irsz, mar nem tudok hozzajutni.

2012. febr. 1. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most a 36. héten tartok és nálam 3 hete vannak jósló fájások. A keményedések az egész terhességemet végig kísérték.A három hetet úgy kell érteni, hogy minden egyes nap, de nem 10 perces hullámban, hanem folyamatosan. Van hogy félórát, volt hogy három óra hosszat. Eddig még nem indult be a szülés. A Mg-ot én is orrba-szájba szedem, de már unom. Nekem ha minden igaz jövő héten kell befeküdnöm, igaz más okból.(előző szülés miatt) Szóval ki lehet húzni pár hetet. Én most ott tartok, hogy két hétnél ne legyen több. Remélem, nem fogom túlhordani. Már borzasztóan le vagyok harcolva, mindenem fáj, derekam, csípőm, medencém, stb. Meg tudlak érteni. Volt olyan ismerősöm, akinek a 33.héttől a 37. hétig szintén állandó fájásai voltak, együtt feküdtünk bent a kórházban. Sok éjszakát töltött lent a szülőszobán ctg-re kötve, de soha nem volt semmi (csak amikor tényleg megszületett a baba)
2012. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy vagy? Mennyi időre szültél meg?

32hkm

2012. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok én is így vagyok de nekem ma 3 ujnyira ki van nyilva a mehszaj most korhazban vagyok es vanak meg alhasi gorcseim és a baba feje is nagyon lent van csak 1800 gm szerintetek meddig birjak vissza tartani nagyon felek
2021. okt. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező és utolsó mi lett veletek?
2022. okt. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!