Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudni a cytomegalovírus-ró...

Mit tudni a cytomegalovírus-ról? Milyen tünetei vannak? Ha terhességben elkapja vki mindenképp észreveszi vagy csak labor mutatja ki? Szűrik egyeltalán ezt?

Figyelt kérdés
Még csak most hallottam róla, de csak annyit tudok hogy egy herpeszvírusfajta és hogy sulyos rendellenességeket okoz a magzatnál. Én már a terhesség végén járok de nem tudok róla hogy szűrték volna nálunk! Írjatok légyszi!!! most ezen parázok!
2008. ápr. 4. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt sok minden le van róla írva!

2008. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szurik!


Automatikusan, a laborlelteden kell lennie ott ,ahol a herpeszre, toxora is szurtek.

2008. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én szűrettem magam rá, de nem tudom, hogy segített-e, mivel negatív lettem: ez azt jelenti, hogy ha elkapom, akkor sajnos komoly gondokat tud okozni a babánál, tünetei nem nagyon vannak, ill. laborleleterből (máj) pl. kiderülhet. Azért nem olyan könnyű elkapni ne izgulj, kisgyerekek közé ne nagyon menj, ők tünetmentes hordozók, no meg transzplantáltak közé sem :-)

Szóval, ha gondolod, akkor megnézettetheted, és ha negatív akkor vigyázz, ha IgG pozitív akkor már régen átestél és védett vagy rá, a friss fertőzést az IgM nevű anyag jelzi, de ilyet meg nem fognak neked megnézni, ha csak nincs protekciód vagy nincsennek tüneteid. Én pl. nem rohangálok az orvoshoz, hogy most akkor elkaptam vagy nem????megbolondulnék, inkább vigyázok, nem pusziszkodom csak a családdal és kerülöm a kisgyerek közösségeket!!

ne izgulj, nincs semmi bajotok!!!!

Boldog babavárást!!!

2008. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez egy herpesz jellegű vírus, magas láz kíséri. Tehát van tünete, észrevennéd, ha elkapnád :)
2008. ápr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Épp most zajlik a szervezetemben a CMV fertőzés. Semmi tünete nincs. Egyszerűen csak az endokrinológus szakorvos kért ilyen vizsgálatot is, mert szeretnénk kisbabát, s erre a fertőzésre így derült fény. De tényleg semmi tünet, se nyirokcsomóduzzanat, se láz, se semmi. Nem kell kezelni semmivel, egyszerűen csak várni, míg elmúlik. Annyi figyelmeztetést kaptunk, hogy amíg tart, addig ne legyek terhes, mert károsítja az embriót. Remélem segíthettem egy kicsit!

2009. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, köszi :) már egyéves múlt azóta a lányom, és a másodikat tervezzük lassan. Neked jobbulást és köszi az infot :)
2009. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jaa, ezt nem is én kérdeztem:) mindegy, de írtam rá :):D:D:D
2009. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hm, igen, később láttam a dátumot. Sok egészséget, boldogságot nektek!
2009. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!