Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején normális a...

Terhesség elején normális a gyakori pisilés?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, és napközben elég gyakran járok pisilni és érezhetően több folyadékot is kívánok, mint egyébként. Az éjjeleket viszont simán átalszom, nem kell pisilni mennem. Normális már ilyen hamar ez a gyakori pisilés és a nagy folyadék igény? Van/volt valaki hasonló helyzetben?
2009. jún. 1. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elmúlt napokban elég meleg volt, ami bőven oka lehet a megnövekedett folyadék fogyasztásnak. Kora terhességben hormonális oka van a gyakori pisilésnek. Az éjszakákat én is simán kibírtam. Később majd ha a baba nagyobb lesz akkor ő lesz az oka a gyakori pisilésnek, és akkor legkésőbb hajnalban kelni kell pisilni is.
2009. jún. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a terhességem első 2-3 hónapjában folyamatosan szomjas voltam, pedig akkor még tél volt, nem volt meleg. Soha életemben nem ittam annyi vizet, mint akkor, sajnos most sem, pedig még most is kéne. De nem csak emiatt jártam folyton WC-re (sajnos én éjszaka is), hanem állítólag ilyenkor a méh tágulása miatt is, mert nyomhatja a húgyhójagot. Most a 21. hétben járunk, és még mindiig folyton pisilnem kell, akkor is, ha nem iszom, később pedig állítólag még rosszabb lesz, de akkor már a baba miatt.

Szóval, még ez vár rád egy darabig! :-)

Boldog babavárást!

2009. jún. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ez volt a helyzet, de nekem időnként még be is szaladt a pisi, amikor nevettem...

A 2. trimeszterre elmúlt, most 39 hetes vagyok és kb. 3 hete újból gyakrabban járok pisilni, de ez már amiatt van, hogy a hólyag nyomás alatt van.

2009. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem október óta gyakran kell pisilnem, már annyira megszoktam...

37 hetes

2009. jún. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
terdesség elején én már a 7honapban vok és még mindig rengeteget pisilek
2009. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!