Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert nem egyertelmuen megalla...

Miert nem egyertelmuen megallapithato a terhessegrol hogy mehen kivuli e ha latszik a petezsak?

Figyelt kérdés
az orvosom vervetelre kuldott mert szerinte nem egyertelmu, de hogyan derul ki a vervetelbol ha az ultrahangon nem tudja megallapitani?
2012. febr. 15. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A vérvételnél a béta-HCG szintet nézik, ha az megfelelő mértékben emelkedik a szervezetedben (azt hiszem 2 nap alatt kb. duplára kellene növekednie), akkor elméletileg méhen belüli a baba. Én is voltam vérvételen, majd rá két napra újra. Nem kell megijedni, valószínűleg még olyan korai a terhességed, hogy nem látja 100%-osan, így még nem jelentenek ki semmit biztosan. Nekem is azt mondta még bármi lehet. Aztán hála az égnek kiderült, hogy minden rendben! Neked is így lesz!
2012. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszi szepen ez azert megnyugtato. Nemtudom, nekem eleg sok nem egyertelmu tenyezo van sajnos a terhessegemben, remelem ez a vervetel meg a par nap mulva megismetelt vizsgalat utan vegre megkonnyebbulhetek.
2012. febr. 15. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem értem pontosan, tehát a petezsákot látja? Mert akkor méhen belül van! Ha viszont nem látja, akkor azért küld vérvételre, hogy figyelje a HCG szintedet, és ha az a terhesség előrehaladtával emelkedik, és a petezsák továbbra sem látható, akkor valószínűbb a méhen kívüli terhesség. Én 4 éve voltam így, UH.-on nem láttak semmit, a HCG-m az egekben... befektettek kórházba, hogy majd mindennap figyelnek, és ha nincs petezsák, akkor keresik máshol. Aztán gyorsan kerestem egy dokit magamnak, aki addig kutatott, amíg meglelte a most 3 és fél éves kislányomat, aki 2 mm. alatt volt akkor. Szorítok!
2012. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
eppen ezert tettem fel a kerdest. Azt mondta a petezsak latszik, egyebkent en is lattam, bar szikholyag es szivmukodes meg nem latszott. Nem is ertettem en sem hogy ha latszik a petezsak miert nem lathato hogy hol. Nem stimmel a menzesz szerinti terhessegi kor sem, bar erre a borzaszto rendszertelen ciklusom is adhat magyarazatot, legalabbis ezt mondta, hogy nem biztos, hogy ket hettel a ciklus utan volt a peteeres. Szoval azt mondod hogy ha megvan a petezsak latszodnia kene hogy hol? Mert igy lenne logikus es igy gondoltam en is... Nemtudom, o az orvos.
2012. febr. 15. 15:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha megvan a petezsák, csak be tudja határolni, hogy hol jár éppen az ultrahang feje... Szerintem akkor csak a kora nem egyértelmű, és azért nézi meg a szintet. Biztosan minden rendben lesz!!!!!
2012. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mar csak arra tudok gondolni, hogy esetleg tudja hogy mehen kivuli csak nem akarta mondani, maskulonben miert vetette volna fel? Bar az talan etikatlan lenne, ha latna egyertelmuen hogy errol van szo es azert meg hazakuldene par napot varni.
2012. febr. 15. 16:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak ki akarja zárni, hogy méhen kívüli. Valószínűleg nem látott semmi konkrétumot. Nekem is azt mondta, hogy nem tudja teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy a méhen belül látja a petezsákot. Azt mondta, ha nagyon akarja, akkor ráfoghatja, hogy ott van, de mivel még nem látszódott 100%-osan, ezért nem zárt ki semmilyen eshetőséget. Nekem sem utalt semmi jel a méhen kívülire, de amíg nem bizonyosodott be az ellenkezője, addig az is benne volt a pakliban. Emiatt küldött vérvételre is, mert ha méhen kívüli, akkor a béta-HCG nem termelődik megfelelő ütemben.
2012. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt azért nem gondolom, hiszen a méhen kívüli terhességnek nagyon nagy kockázata van, és az észlelés után azonnal be kell avatkozni!

Remélem minden rendbe jön! Drukkolok!

2012. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszi szepen, hogy valaszoltatok, remelem a vegen minden ok lesz. Mar van egy kislanyunk (akivel egesz terhessegem alatt semmi problemam nem volt) es nagyon szeretnenk egy kistesot.
2012. febr. 15. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!