Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt nem régen vetélésem most...

Edus83 kérdése:

Volt nem régen vetélésem most megint babás vagyok de még csak 4 hetes 5 napos! Most duphostant kaptam tablettában, ez jobb mint az utrogestan hüvelybe? Mert áprilisban ettől sajna ugyan úgy elvetéltem!

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyógyszer segít megtartani a babát, hisz sárgatest pótló gyógyszerek, viszont ha valami más baj van - genetikai - akkor sajnos ezek sem segítenek. Amelyik baba meg akar maradni, az megmarad, ebben hinni kell. Amelyik pedig elmegy, az nem volt életképes és arra kell gondolni, hogy jobb ilyen korán, mintha meg kellene szülni betegen, vagy halva. :(

Csak jó dolgokra koncentrálj, ne a vetélés körül járjon az agyad, mert megérzi a baba. Örülj a babvárásnak és legyél nagyon boldog! Pihenj sokat és ha bármi problémád van, menj a dokidhoz, azon lesz ő is, hogy segítse megtartani a babát!

Boldog babavárást!

9 hetes pocis

2009. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: kihagytam, hogy én most mindkettőt szedem, mert nekem is volt 2 vetélésem, de tudom, hogy most minden rendben van és egészséges kisbabánk fog születni! Csak pozitívan! :)
2009. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:))!!És sok szerencsét neked is:))!!
2009. jún. 4. 08:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkét gyógyszer a sárgatesthormon termelését segíti elő, hogy a babád jobban megtapadjon a méhedben. Én már 36 hetes babás vagyok, szintén a 4-5 hétben - mikor kiderült a terhességem - a pecsételő vérzések, azaz a korai vetélés miatt írta fel a doki nekem a Duphastont. Tudom min mész keresztül, én is sokat görcsöltem azon, hogy maradjon meg a babám - így utólag belátom - nem szabad. Próbálj pozítivan gondolkodni, és nem azon, hogy mik a gyógyszer hatásai, mellékhatásai, ne olvass könyveket a korai terhesség veszélyeiről. (Én is ezt tettem, aztán rájöttem hogy abba fáradok bele, hogy egész nap idegeskedek, "kidobtam" az összes szakirodalmat, és inkább egész nap mosolyogtam a páromra, hogy nahát mit hoztunk össze! - persze szívem mélyén bizakodtam! Gondolj arra, hogy 9 hónap múlva már karodban tarthatod kisbabád!

Én csak drukkolok neked! Végy erőt magadon és csak mosolyogj! Hidd el, meglátod, pár hét és ott lesz a szívhang!

2009. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok pozitív dolgot!!És meg fogadom és mosolygok és nem idegeskedek!!Szép napot mindenkinek:))
2009. jún. 4. 12:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Végül lett baba?
2023. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!