Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a 29. hét környékén...

Normális a 29. hét környékén fehéres folyás. Nem kevés. Ugye nem lehet összekeverni a magzatvíz szivárgással?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A magzatvíz víztiszta a folyás az sűrűbb szagosabb.

És a mennyisége már ilyen tájt kellemetlenűl sok tud lenni.Nincs semmi baj nyugi:)

2012. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! :)
2012. febr. 17. 13:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, nyugodj meg, ha bizonytalan vagy beszélj szakemberrel; A burokrepedés és a magzatvíz elfolyása minden különösebb előjel nélkül szokott bekövetkezni. Lehet, hogy éjszaka arra ébredsz, hogy egy kis pukkanást érzel, és meleg víz áraszat el, de ugyanez napközben is megtörténhet. (A kényelmetlenségek elkerülése végett a szülés közeledtével érdemes egy-két jó nedvszívóképességű betétet magadnál tartani.) Az is előfordulhat, hogy csak cseppenkénti magzatvíz szivárgást észlelsz.

A magzatvizet nem tudod visszatartani, mint a vizeletet, és a szaga sem savanyú-csípős, hanem édeskés. Színe normális esetben az átlátszó-fehértől a homályos sárgáig terjed. Az, hogy mennyi víz távozik, függ a babád elhelyezkedésétől (mennyire zárja el a medencébe beékelődött fejecske a víz útját), illetve hogy hol, és mennyire repedt meg a magzatburok (ha fenti részen, és hajszálnyi repedéssel, akkor csak szivárog a víz). A magzatvíz elfolyását gyakran nem kísérik fájások, de az a tapasztalat, hogy a vajúdás általában 24 órán belül magától beindul.

2012. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A folyás terhesen valóban több szokott lenni, de azért nem árt megmutatni dokinak magad, mert lehet fertőzés okozza (meg akkor is ha nem viszket, nem csíp stb).

Nekem ilyenkor nagyon sok volt a folyásom, azt hittem ez tök normális, de doki írt fel inkább kúpot, ami a nagy részét elmulasztotta, és máris higiénikusabb érzés volt.


Az én magzatvizem nagyon édeskés szagú volt (mint ahogy írta ez előttem szóló is) és tényleg nem lehetett visszatartani. Olyan lökésszerűen jött egy-egy adag belőle, aztán meg folyamatos folyásnak indult. Összetéveszthetetlen volt.


Ha aggódsz, menj el dokihoz.

2012. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A magzatvíz se mindig vízszerű!

Nekem szivárgott és olyan volt mintha nyálkás folyásom lett volna,nem is tudtam hogy az magzatvíz ha a szülésznő nem mondja.

De ezzel nem megijeszteni akartalak,csak azért írtam le mert a magzatvíz se mindig vízszerű.

2012. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első terhességem alatt: Nekem felül repedt meg, így csak szivárgott. A színe tiszta vízszerű és rózsaszínes árnyalatú. Nem sokkal előtte távozott a nyákdugó, ami alvadt vérre hasonlított, így lehet, hogy az "színezte" nálam rózsaszínre.


Most: pár nappal ezelőtt én is beparáztam, hirtelen löketszerűen távozott kb. 2cl-nyi folyadék. Papírzsepit tettem a bugyimba és figyeltem több órán át, hogy lesz-e még. Nem volt. Tehát valószínűleg folyás lehetett, mert miután felálltam úgy történt.

A papírzsepis dolgot még a szülésznő ajánlotta, mert azt mondta, hogy betéten nehéz megmondani a mennyiséget, ha mégis magzatvíz lenne.

2012. febr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!