Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen könyvet olvasott...

Ki milyen könyvet olvasott el, amit feltétlen ismerni kell a gyermekgondozáshoz, neveléshez?

Figyelt kérdés
Alapkönyvekre gondolok: Pl.:Suttogó 1.
2012. febr. 20. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem szerencsém volt mert külföldön pont csana tanfolyamot végeztem mikor ici-pici volt a gyerekem. Az egyik oktató nevelési tanácsadóként is dolgozik, privátként is, iszonyat tapasztalata van gyerekekkel, és rengeteg tanácsot adott. ès rengeteg példát hozott, ami mindig elöjön ha a gyerekemmel nehézségeim vannak. vagy felismerem a szitukat a nehézség elött.


Amit elolvastam mégujszülött jól alvó babaám mellett, az egy alvásról szóló könyv. ez rengeteg példát hoz hol rontották el a szülök mi a problémájuk. pl másfél éves jol alvó gyerek egyszer csak szülöi ágyban alvós gyerek lett, stb... szóval én felismerte a helyzetet, hogy na most ha nem teszek semmit, akkor bizony nálunk is gond lesz az alvással. a leszoktatás valamiröl mindig keservesebb mint a megelözés.


Most jön a tesó, vettem egy testvérekkel foglalkozó könyvet. még csak bele olvastam, de ott is nagyrészt arról ínrak hol rontották el a szülök.

2012. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs "alapkönyv", mert mindegyik egy adott módszerről ír, azt járja körbe, és ugyebár nem mind ugyanúgy nevelünk.

Én nem olvastam el semmi ilyen könyvet, a kisfiam másfél éves már.

Amikről azonban hallottam, hogy segítettek már anyukáknak, a Minden gyerek megtanul aludni, vagy az Anya, taníts engem, de ezeket is: az ezekben leírt elveket valakik imádták, valakik elutasították.


Tehát alapkönyv nincs, mert mindegyik más-más nevelési elvről szól, vagy amelyik tanító jellegű, azok meg vagy bejönnek, vagy nem.

2012. febr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a Ranschburg Jenő: Szülők könyve c. könyvet olvastam. Nekem tetszik. A Suttogót is átfutottam, de nekem az nem jött be. És itt ajánlották az Anya, taníts engem címűt.
2012. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyet sem!

Nem gondolom,hogy a gyereknevelést könyvekből meg lehet tanulni!

2012. febr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Magam is pedagógus vagyok, így van tapasztalatom a nevelésben és a pedagógiában is, de már jó néhány ismerőstől hallottam néhány könyvről, ami sláger, ezekre lennék kíváncsi.
2012. febr. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!