Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most gyeden vagyok a másfél...

Most gyeden vagyok a másfél éves lányommal aki 2010. 08 született 51. 000-kapok számlára /állapotos lettem/ de a gyedem csak 2012. 08.18. -ig?

Figyelt kérdés
A következő gyermekem 2012.10.28-ra vagyok kíírva mien ellátást igényelhetek vajon? Gyed? Gyes? Tgyás?
2012. febr. 22. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A gyed után kérhetsz gyest, vagy visszamehetsz dolgozni, és akkor táppénzre iratod magad, és kapsz táppénzt, míg a tgyást nem igényelheted újra. Ha arra nem leszel jogosult, mert 6 hónapig ne leszel állományban, akkor gyedet kérhetsz a második gyerekre 2 évig.
2012. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Nekem áprilisban jár le a gyedem és júliusra várom a második babámat. Én úgy tudom, hogy majd kapok gyest áprilistól-júliusig, és ha megszületett a baba, akkor igényelhetem a tgyást és majd a gyedet.
2012. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat érdekelne még nem jobb ha egyéni vállalkozó leszek addig aug 18-és 10.28 között?
2012. febr. 22. 09:36
 4/9 A kérdező kommentje:
első válaszolótól kérdezném ki venne vissza dolgozni 9 hónapos terhesen? vicces:)
2012. febr. 22. 09:38
 5/9 anonim ***** válasza:

"A gyed után kérhetsz gyest, vagy visszamehetsz dolgozni, és akkor táppénzre iratod magad, és kapsz táppénzt, míg a tgyást nem igényelheted újra. Ha arra nem leszel jogosult, mert 6 hónapig ne leszel állományban, akkor gyedet kérhetsz a második gyerekre 2 évig."


Itt úgy látom óriási nagy a kavarodás, kedves első válaszoló!

1: "A gyed után kérhetsz gyest, vagy visszamehetsz dolgozni, és akkor táppénzre iratod magad, és kapsz táppénzt, míg a tgyást nem igényelheted újra. Ha arra nem leszel jogosult, mert 6 hónapig ne leszel állományban, akkor gyedet kérhetsz a második gyerekre 2 évig."

Mi a frászkarikát jelent az, hogy ha nem leszel 6 hónapig állományban, akkor nem kapsz tgyást, csak gyedet? Ne írj már ekkora butaságokat kérlek!


Kérdező, elmehetsz táppénzre a szülésig, vagy kérhetsz addig gyest is.

Ha él a munkaviszonyod, akkor ugyanúgy járni fog a tgyás és a gyed, mint az első babánál.

A tgyást a szülés várható időpontja előtt 28 nappal megkezdheted.

Egyiknek sincs olyan feltétele, hogy 6 hónapig állományban légy. (??)


Mind a tgyás mind a gyed feltétele a szülés előtti két évben 365 biztosításban töltött nap, és élő jogviszony igénylésnél (tgyás megengedőbb).


6 hónap sehol nincsen.


Még a tgyás-gyed ÖSSZEGÉNÉL játszik szerepet 180 bérezett nap az igénylést megelőzően, de ez nem befolyásolja azt, hogy kapsz, vagy sem.

2012. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, már nincs munkaviszonyod? Az előző munkahelyed megszűnt?
2012. febr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én visszamentem, vagyis kivettem az összes szabimat és utána táppénzen, vagyis most a szülésig táppénzen vagyok. Ez volt a legjobb megoldás anyagilag. Muszáj nekik visszavenni, ha volt munkaviszonyod. Engem simán visszavettek papíron, a szabikat kifizették, és a 15 nap táppénzt még a cégtől kapom.
2012. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Munkanélküliből mentem szülni, illetve kaptam a tgyást és a gyedet is a mai napig aug 18-án megszűnik a gyedem 2 -év akkor menjek táppénzre? mert a gyes nem tudom munkaviszonynak tehát folytatólagos időnek számít e...?
2012. febr. 23. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkaviszonyod, akkor a gyed biztosan nem fog járni.

A tgyás járHAT, ha maradt még az álláskeresési támogatásból annyi, hogy szüléskor kapd.

A tgyáshoz szükséges 365 napba be kell számítani a munkaviszony megszűnése utáni gyed idejét, de e gyedhez szükségesbe nem, így neked nem lesz a szülés előtt 2éven belül 365 napod, ami kell a gyedhez.


Táppénzre nem tudsz menni, ha nincs munkaviszonyod, honnan is mennél?

2012. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!