Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS, valószínűleg terhes...

SOS, valószínűleg terhes vagyok és 38 fokos lázam van, folyik az orrom és nagyon köhögök, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma reggel (3 nappal a nem várt előtt) halvány pozitív a tesztem, és tegnap estére lázas lettem, fáj a fejem, köhögök, stb. Mit tehetnék? Milyen szert, vitamint használjak, hogy ne ártsak a babának? Milyen magas láz veszélyes rá? Segítsetek légyszi, orvoshoz holnap délután tudok csak menni.:(
2012. febr. 22. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, paracetemolt szabad szedni várandósság alatt. Viszont Ő még nincs beágyazódva, tehát a lepényen nem jut át hatóanyag. Szerintem nem mondok rosszat, de egy patikus vagy védőnő szívesen segít!
2012. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, a magas láz veszélyes, de a 38 fok még nem olyan magas. Szerintem elég a hűtőfürdő. Ha esetleg feljebb menne, akkor pedig nyugodtan vegyél be egy lázcsillapítót, de olyat, ami nem ibuprofen hatóanyagú. Hársfatea is nagyon jó meghűlés, nátha, influenza esetén. Gyógyszertárba tudsz venni. Kérdezd meg a patikában, mit ajánlanak még. Pihenj sokat, és igyál sok folyadékot!
2012. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadék, tea, és rengeteg pihenés! Én 8 hetesen lettem beteg, akkor bementem a patikában és olyan gyógyszereket adtak amiket váradósok szedhetik.

Jobbulást!

2012. febr. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos a paracetamolra allergiás vagyok, algopyrint lehet szedni?
2012. febr. 22. 13:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, az algopirin a másik, amit lehet! Tuti, mert receptköteles, én is iratom, és kérdeztem a dokitó, hogy babásan, szoptatósan lehet-e!
2012. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
dokitól :)
2012. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Algopyrin nem alkalmazható elvileg, de én is hallottam, hogy vannak kismamák, akik ezt szedik, ha kell.

Egyébként ez áll a betegtájékoztatójában:

"Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat, orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe."


Én amilyen aggódós vagyok, nem venném be, csak akkor, miután felhívtam az orvosomat vagy megkérdeztem a gyógyszertárban.

2012. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez ugye mérlegelés kérdése, mivel ártasz többet, egy gyogyival vagy a lázzal. Nyilván nem kell halomra enni, de a láz az egyik legveszélyesebb dolog a babára.
2012. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is olvastam az algopiryn papírját, és asszerint tényleg nem ajánlja, pedig az orvos nekem is azt ajánlotta, mikor terhes voltam. 1-1 szem nem árthat, inkább, mint hogy magas lázad legyen. Hársfa tea nagyon jó, de ne filtereset vegyél, hanem gyógyszertárit. Szerintem a gyógyszernél nyugodtan kérdezz rá, hogy mit ajánl terhesen, ők eléggé tájékozottak. Legalábbis ahova mi szoktunk járni azok, jobban adok a szavukra, mint az orvosoméra. Jobbulást!
2012. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia én is így voltam a múlthetén, akkor derült ki, hogy terhes vagyok és mellé lázas is voltam egy szülésznőt kérdeztem meg, hogy ártottam e ha a lázra algopirint szedtem és azt mondta, hogy nem mert többet ártottam volna azzal ha lázasan fekszem.
2012. febr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!