Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Milyen magnézium és...

Kismamák! Milyen magnézium és kalcium tablettát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Én szedek Elevitet meg emellé magnesol port iszok és kalcium rágótablettát, de ennek ellenére éjszakánként görcsölget a vádlim.Lehet hogy nem jó fajtákat szedek, vagy valamiért nem szívódik fel rendesen???Valakinek tapasztalat???
2012. febr. 23. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

kálciumot ne szedjél vagy mértékkel, mert túladagolható.


Magnézium van a görcöskre, azt nem is lehet túladagolni. nekem mindenem görcsölt terhesen, én is szedtem magnéziumot marékszámra. ha éjszaka görcsöl, akkor vegyél be este lefekvéskor egy magnéziumot és készíts az éjeliszekrényedre is, és ha éjszaka görcsöl vegyél be egyet.


kálcium elvileg nem kell ha rendesen táplálkozol, ezért nincs a terhes vitaminokban, vagy nagyon kis mennyiségben csak.

2012. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ.Valaki még tapasztalatok?
2012. febr. 23. 08:46
 3/17 anonim ***** válasza:

Kalciumbol szerintem eleg lenne annyi, amennyi benne van a terhesvitaminban, legalabbis nekem ezt mondta a doki. En a fogaim miatt akartam pluszban szedni, de a doki szerint az annyira nem lenne jo.

Magneziumbol en eros kemenyedesek miatt szedtem magnerot tablettat, jo sokat igaz, mert nyilt a mehszajam es jo volt, segitett, nem is szultem, amig abba nem hagytam.

2012. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.Akkor nem fogom szedni én sem a kalciumot.Én is azért kezdtem el szedni hogy ne romoljanak el a fogaim.Azt olvastam hogy a terhesség alatt 1200 mg-ra van szüksége a szervezetnek.
2012. febr. 23. 09:03
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg pont a másik oldalt mondom :) NEKEM első babámnál 4 fogam lyukadt ki zsinórban (csak az elevitet szedtem) viszont a tejterméket nem kedvelem, tuti nem vittem be egy nap annyit hogy összejöjjön az 1200mg. Ahhoz napi egy két joghurt, egy kis tej, és még sajt vagy kálciumban gazdag zöldség is kéne mindezt egy nap alatt...akinek ez mindennap megy, annak jó:) nekem nem ment. Így második babámnál már szedtem külön kalciumot d3 vitaminnal. D vitamin nélkül nem sok értelme van szedni mert azzal szívódik fel. Magnéziummal egyidőben szintén nem érdemes, mert gátolják egymás felszívódását. A calcivid is jó (bár elég drága) de én a dm -es 100 dbos calcium+ d3-at szedtem.

Egy lyukas fogam se lett se a második se a harmadik terhességnél és a lábikra görcs is csak párszor jelentkezett. Nekem a dokim is javasolta a calciumot. És ezt hogy túladagolható, nem mondta...azt mondta kipisili az ember ami nem kell..

2012. febr. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


utolsó vagyok.

2012. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Akkor mostmár nem is tudom, hogy mit csináljak.Szedjem a kalciumot vagy ne.Pont ma megyek a fogorvosomhoz és lehet hogy megkérdezem tőle hogy kell-e szedni plusszba.Az az igazság hogy féltem a fogaimat.
2012. febr. 23. 09:25
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a táblázatot is.Ahogy elnézem viszonylag sok kalciumot viszünk be a szervezetbe a táplálkozással is.
2012. febr. 23. 09:27
 9/17 anonim ***** válasza:

Én Hipp Natal terhesvitamint szedek, és abban pl. nincs kalcium és D3. azt mondta a védőnőm, hogy nem tudják "beletenni", már nem is tudom mi miatt pontosan. Úgyhogy nekem mondta, hogy szedjek mellé Vigantolt (D3), amikortól mozog a baba, illetve mivel tél van, és a D-vitamin meg napfényre termelődik. Viszont én mondtam, hogy nem azt szedek, mert találtam a patikában a Doppelherz Calcium+D3 vitamint inkább, mivel kevés tejterméket eszem. Azt mondta, az is jó lesz, csak szedjem, mert fontos.

Nekem a keményedésekre (görcsökre) a doki Magnesi citrit írt fel, az használt, semmi bajom nem volt, egy hete hagytam abba.

37h kismama

2012. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
5-6 os vagyok. Igen az jó ötlet én is megkérdeztem a fogorvosomat anno ő is javasolta. De ha te sokféle tejterméket viszel be és szereted is akkor lehet neked mindennap kijön az a 1200 mg :) Nekem nem jött ki :)
2012. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!