Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38-hetes kismama! Mit csinálja...

38-hetes kismama! Mit csináljak? Nagyon kivagyok! Irjatok!

Figyelt kérdés
Elsö babámat várom,és nagyon bosszant,hogy a korházban nem foglalkoznak az emberrel!honnan tudjam majd mikor hogyan kell szoptatni,pelenkázni köldököt ápolni stb....mit csináljak??? és ha elrontok valamit.ti mit csinálnátok????
2009. jún. 6. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Való igaz, hogy keveset foglalkoznak az emberrel...

DE! Ha kérdésekkel bombázod őket, amit nem tudsz biztosan segíteni fognak! Szóval amiben bizonytalan vagy kérdezz rá! DE! Amúgy mennek majd a dolgok simán olajozottan egy kis idő után már! Nyugalom!!! Ez a legfontosabb! Ne stresszelj már most ezen! Egy kismama...

2009. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekkel én a védőnőmhöz tudok fordulni, nagyon segítőkész és bármikor bármi gondom van segít, nem tudom de esetleg ha te is a védőnődtől kérnél segítséget, ők ezekben a témákban otthol vannak,

Sok boldogságot,

31 hetes kismama:)

2009. jún. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg olyan kismamáktól a kórházban tanácsot kérni,akiknek van tapasztalatuk.Én mindig nagyon segítőkész anyukákkal voltam egy szobában,szerintem biztosan akad majd köztük olyan,aki segíteni tud és akar is.
2009. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szoptatáasban való segítség nálunk a kórházban kimerült azzal, hogy megfogta a mellem a csecsemős nővér meg a babám fejét, összenyomta a kettőt és közölte a gyerekkel, hogy nb1-es legyen. :-( A többit meg se mutatták. Hála istennek volt egy kismama a szobában, akinek már a második gyereke született. Ő mutatott meg mindent. Ha ő nem lett volna ott, nem tudom, mit csinálok.
2009. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

esetleg édesanyádtől vagy anyosodtól is kérhetsz segitséget,ők is biztos segitenek ha tudnak.én pont ezt teszem majd mert ha kijövünk a korházból 1 hétre anyuhoz költözünk,és majd ö segit,de szerencsémre nekem van 2 kisebb tesóm és náluk elég sok mindent megtanultam,igaz a kisebbik is már 10 éves lesz.

könnyű és nyugodt szülést kivánok.

29 hetes km

2009. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! én 3hete szültem, császárral, igy én olyan szobába voltam, ahol 3óránként hozták a babát szopizni. nem akarta elfogadni a cicit, ebben segitett a csecsemös. amikor hazajöttünk, a védönö jött és ö mutatatta meg, hogy kell köldököt ápolni, az elsö fürcsinél is segitett. Könnyü szülést kivánok!
2009. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én szombathelyen szültem, és csak jó tapasztalatom van. A csecsemősök és a nővérek mindenben segítettek, amíg ott voltunk. Persze, kérni kell a segítséget, maguktól nem mennek oda, mert rengeteg dolguk van. Naponta kb. 5-6 csecsemő születik az osztályon. Szóval, bármikor és bármiben kértem segítséget, mindig segített valaki. Ez biztos máshol is így van, nem szabad idegeskedni, csak szimplán kérni kell a segítséget, és amint valaki ráér, biztosan segít.
2009. jún. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Feltehetőleg sok mindent el fogsz rontani. Már ha el lehet. :-) Ne aggódj, még a bébi sem olvasta a szakkönyveket, neki elég ha ott van az anyukája. :-) A pelusozás nem egy nagy cucc, eleinte nappal evések után. Ha a szoptatással nagyon elakadnál, akkor rengeteg segítséget tudsz találni a neten is. (Telefonos ügyelet, személyes konzultáció LLL-esek és IBCLC-s segítők nagyon lelkesek, és nagy a tudásuk.) Az alap az amit a többiek is leírtak. És úgysem leszel tökéletes, felejtsd el, őrizd meg a humorérzéked, és kérj segítséget, és lépj tovább, a babát nem érdekli, ha tegnap valamit elrontottál, neki mindig az adott pillanat számít. Minden jót nektek!
2009. jún. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én 36hetes vagyok és nekem sincs tapasztalatom! a védönömtöl sokat kérdezgettem , meg azoktol akik nemrég szűltek . ne félj mert mindenki igy kezdi, senki sem tudja előszőr tökéletessen
2009. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!